Žádné kupčení! Rozhodčí Touš reaguje na kritiku rozhodčích

Pavel Touš OKTAGON MMA
Rozhodčí jsou v MMA světě stále velké téma. Čas od času jsme totiž svědky zvláštního ukončení a nebo bodování, které vyvolá vášnivé diskuze. Podobná diskuze se po turnaji OKTAGON 28 rozběhla i na domácí scéně. Akce sice nabídla skvělé zápasy, ale i několik hodně sporných momentů. Příkladem může být opačné bodování v duelu Lesák vs Lengál a nebo ukončení souboje Naruszczka vs Hošek. Za rozhodčí se k věci vyjádřil Pavel Touš, který byl po delší době v akci, ale jinak často působí právě jako supervizor pro ostatní rozhodčí, kdy dohlíží na jejich práci.
Neústupný Vémola ví, proč Pirát nekývne na nabídku ohledně výplaty

“Jsem přesvědčený, že máme kvalitní tým rozhodčích, snažíme se vzdělávat, ale jsme jen lidi a občas chybujeme. Hodně těch věcí na internetu je přepálených kvůli velké pozornosti, kterou OKTAGON má. Já radím rozhodčím, ať se nevyjadřují, zachovávají chladné hlavy, protože tohle nemůžou vyhrát. Dobré je mít také srovnání. Na OKTAGONu je spoustu fanoušků, kteří sledují jen tuto organizaci a nemají srovnání se světem. Nemyslím si, že se u nás dějí nějaké krádeže. A co mě uráží, že máme kupčit s výsledky. 99 procent rozhodčích tento sport baví, nedělají to kvůli penězům. Nějaké obviňování je úplně mimo realitu,” vysvětlil Pavel Touš pro server Kaocko.cz.
Stalo se někdy, že by za rozhodčím Toušem někdo přišel s tím, že požadoval jakékoliv ovlivnění zápasu? “Ne. Někdo tvrdí, že kšeftujeme s výsledky. Osobně mi nikdo nic nenabídl, ani nevím, jestli se to stalo někomu v mém týmu. Nikdo nepřišel a nepřinesl deset tisíc a řekl: dejte mi zápas. Navíc si nedokážu představit, jak bych otáčel zápas v oktagonu. Na bodech se mi to taky nestalo. Neříkám, že to není nemožný, v MMA létají velké peníze, ale vždycky by to muselo být asi spojený s bojovníkem. S ním to bude daleko jednodušší než ovlivňovat rozhodčí.”

Na obranu rozhodčích je třeba uvést, že sporné bodování i ukončení pravidelně vídáme i na UFC turnajích, které by měly být, co do rozhodčích, zdaleka nejkvalitnější, protože se zkrátka jedná o hodně náročnou práci, kde je často třeba dělat rozhodnutí z vteřiny na vteřinu. Na druhou stranu je však pravda, že UFC pořádá turnaje skoro každý týden, takže s více zápasy přichází i riziko většího množství chyb.

Zdroj: Kaocko.cz

Úvodní foto via OKTAGON MMA
1 komentář na “Žádné kupčení! Rozhodčí Touš reaguje na kritiku rozhodčích”

  1. Pingback: Je to oficiální! V Polsku dojde na historickou bitvu! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *