Žádná sranda! Co teď čeká bývalého šampiona Jamahala Hilla?

Jamahal Hill

„Už brzy. Brzy to oznámíme,“ nechal se UFC prezident Dana White slyšet po turnaji UFC 290 v reakci na otázku, jak to vypadá s Jiřím Procházkou. MMA Komunita tedy netrpělivě čekala na oznámení souboje Hill vs Procházka, na kterém se nějakou dobu pracovalo. Dnes ráno však přišla úplně jiná zpráva. Jamahal Hill totiž se slzami v očích oznámil, že se bohužel zranil, takže se v návaznosti na tradici Jiřího Procházky vzdává titulu šampiona polo-těžké váhy, takže je nyní divize bez krále. Co teď vlastně Hilla čeká? O tom nám povyprávěl jeden z fanoušků, který má se stejným zraněním bohužel bohaté zkušenosti.

Co na to řeknou fanoušci? OKTAGON chystá zápas pro reality show hvězdu z Clashe?

„Rozhodně se to nesmí uspěchat. Za pět let jsem to měl podruhé na druhé noze a v obou případech při basketbalu, takže o tom něco vím. Stává se to zejména tehdy, když se člověk špatně rozcvičí, když má unavené šlachy a svaly, když dělá impulzivní pohyby.

Mně osobně se to stalo dvakrát, když jsem impulzivně běžel s míčem. Okolí se zdá, že člověk zakopl a prostě spadl, ale pro člověka, kterému se to stane, je to rána, jako kdyby dostal do achilovky baseballovou pálkou. Na tu nohu se pak nemůže postavit.
  

Následuje vyšetření u lékaře, který hmatem zhodnotí, jestli jde o natrženou nebo utrženou achilovku. V mém případě byla utržená dvakrát. Pak jsem měl nohu měsíc v dlaze v šikmé poloze a pak jsem dostal takovou ´botu´, ve které jsem měl dvě paty a s tou jsem chodil o berlích dva týdny, po kterých šla jedna pata dolů a tu jsem měl další dva týdny a pak šla dolů i ta poslední pata. Stále však v botě, abych mohl chodit.

Až po dvou a půl až třech měsících začíná rehabilitace a je nepříjemná, protože šlacha je úplně napnutá a musí se opatrně natahovat. Hojí se opravdu pomalu a není třeba nic uspěchat, protože stačí, aby po dvou třech měsících špatně naskočila a může se znovu natrhnout. Doktorka mi říkala, že takové případy jsou.
  

Osobně, než člověk začne chodit normálně bez berlí sám bez pomoci, trvá to minimálně dva a půl měsíce, možná i víc. Já se teď učím chodit po dvou měsících bez boty, ale stále s berlemi. Je to opravdu dlouhá rekonvalescence.

Mně trvalo asi 8 měsíců, než jsem s tou nohou začal sportovat, ale například jeden z nejlepších hráčů NBA Kevin Durant to měl také. Tito elitní sportovci mají špičkové vybavení a lékaře na rekonvalescenci a stejně mu to trvalo rok, než se vrátil, takže ano, Hill bude mimo minimálně 10 měsíců až rok určitě mimo,“ rozpovídal se pro MMA Shorties fanoušek Luky Horínek, který má bohužel se zraněním bohaté zkušenosti.

O minimálně osmiměsíční pauze mluví i zahraniční zdroje, ale uvidíme, jak se Hill bude hojit. Zranění je totiž hodně individuální, ale je jasné, že podobně jako u Jiřího ramene, se nic nesmí uspěchat, jinak by se mohly problémy vrátit a vše by začalo nanovo.
 

Hill a jeho oznámení, že se vzdává titulu

„Jsem tady s novinkou a hned na začátek řeknu, že to nejsou dobré zprávy. Všichni ví, že jsem čekal na termín souboje s Jiřím Procházkou, abych mohl obhajovat titul. Bohužel na tenhle zápas budeme muset čekat dál. Zranil jsem se. Utrhl jsem si achillovku. Bohužel je to jedno z těch zranění, které vyžaduje operaci a poté delší čas na rehabilitaci. Bude to asi nějakou dobu trvat.

Já jsem na začátku tohohle roku dostal šanci díky tomu, že měl někdo jiný velkou smůlu. Jiří Procházka byl šampion, ale zranil se, načež uvolnil titul, aby se mohli prosadit jiní a aby mohla divize plynout.
Já udělám to samé. Teď se musím soustředit na léčbu a na to, abych byl zase 100 %. Budu potřebovat čas, aby se mi to povedlo. Nechci se vracet jen kvůli tomu, abych se vracel. Chci být takový, jako jsem byl dřív. Musím se tedy zaměřit na to zranění. Není pro mě snadné o tomhle mluvit, ale chci být transparentní. Není pro mě lehké ten titul pouštět. Show musí jít dál. Pokusím se vrátit co nejdříve,“ oznámil Jamahal Hill na svém YouTube kanále, že je bohužel vážně zraněný a že se i v návaznosti na činy Jiřího Procházky vzdává titulu, aby o něj mohli bojovat jiní.

Už tak složitá situace v divizi se nyní ještě více zamotává. S kým tedy bude Jiří Procházka bojovat o titul a kdy? To se bude nyní jistě intenzivně řešit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *