Za co by prý mohl Patrik Kincl svému rivalu Vémolovi děkovat?

Kincl

Pro prosincovém neúspěchu, kdy Vémola bohužel skončil v nemocnici, takže se odveta musela zrušit, máme znovu na stole souboj Kincl vs Vémola 2, který bychom měli dostat 20.5. na dalším OKTAGON turnaji v O2 Aréně. Šampion střední váhy měl na výběr, zda se ubere právě cestou odvety a nebo jestli naskočí do milionového projektu Tipsport Gamchanger, kde patřil k hlavním favoritům celé pyramidy. Patrik nakonec zvolil rivala, protože by celou kapitolu rád uzavřel.

Bijec Vlasto Čepo reaguje na ošklivé zranění rivala Matěje Peňáze

„Za co?“ ptal se Patrik Kincl v rozhovoru pro DVTV v reakci na dotaz, jestli by neměl Vémolovi spíše děkovat. Terminátor je totiž pro Patrika velká motivace, která ho žene dopředu, „Teď určitě. Je to silná motivace. Když jsem se připravoval na ten prosincový zápas, tak to byl velký náboj. Částečně možná ano.“

Patrik samozřejmě po odvetě touží už dlouhé roky. Úplně původně se o ní totiž mluvilo ještě v rámci XFN, kdy Kincl splnil Vémolovu podmínku a vyhrál několik zápasů v řadě. Následně se však cesty obou borců výrazně rozešly a znovu se v organizaci OKTAGON MMA sešly až nedávno.

„Těch věcí je tam opravdu hodně. Od nějakých osobních sporů až po to, že jsem v tom prvním zápase nepředvedl 100% výkon, se kterým bych byl spokojený… K podobné rivalitě je potřeba pár let a jeden z těch dvou musí být… Je mi prostě nesympatický… Je to rozhodně toxické. Kolem toho zápasu je hodně negativity. Nejde jen o trashtalk, ale i fanoušky, kteří se přiklání na jednu nebo druhou stranu. Je to toxické, ale myslím, že tím zápasem by to mohlo skončit. Po těch letech se ten příběh uzavře. Tak si to alespoň maluji.“

Menší háček je však v tom, že pokud Patrik Kincl vyhraje, v což věří, tak se vlastně nic neuzavře a naopak se otevře cesta k velkolepému završení trilogie, protože se série vyrovná na 1:1. Příběh by se kompletně uzavřel jen v případě, že by Patrik znovu prohrál, což si jistě nepřeje. Patrik si však prý bere inspiraci z judisty Krpálka, který se s prohrou smířil až ve chvíli, kdy francouzského rivala porazil, což by nyní rád napodobil.

Místo Vémoly a nebo po něm se rýsuje Kaik Brito

„Patrik to nakousl a můžu to potvrdit,“ reagoval Ondřej Novotný ve svém vysílání na Kincůlv vzkaz, ve kterém mluvil o tom, že se chystá vyzvat Brita. „Patrik Kincl, ať už vyhraje a nebo prohraje, je naprosto legitimním soupeřem Kaika Brita v době, kdy se koná Gamechanger. Řekli jsme, že Gamechanger nezasahuje do tabulky OKTAGONu, co se týká žebříčku. Je to projekt mimo. Patrik Kincl, bez ohledu na výhru a nebo prohru v souboji s Karlosem, je legitimní vyzyvatel v 77. Myslím si, že o tom není sporu. Pokud to někdo chce rozporovat, tak může, ale nic mu to nepřinese.“

Ideální by tedy bylo, kdyby na souboj Kincl vs Vémola 2 v květnu skutečně došlo a následně bychom se někdy ve druhé polovině roku dočkali souboje Brito vs Kincl, ve kterém by měl Kincl šanci získat titul ve welteru.

Samozřejmě však bude záležet na tom, jak se vyvine Tipsport Gamechanger, protože kdyby náhodou Kozma vypadl v prvním nebo druhém kole, tak by si jistě dělal nárok na souboj s Britem on a jako dlouholetý šampion by si okamžitou odvetu jistě zasloužil. Uvidíme tedy, jak se nakonec vše vyvine, ale je jasné, že se nám tak či tak rýsují skvělé zápasy.

Brito je otevřený souboji ve střední váze

„Vémola stejně tak či tak v květnu uteče, tak nechceš být náhradník? Až tě porazím ve střední váze, tak si to můžeme dát o tvůj titul? Popřemýšlej nad tím pořádně a dej mi vědět, šampione,“ poslal Patrik Kincl oficiální nabídku na možný dvojzápas.

Na to měl Kaik Brito jasnou odpověď. „Přijímám jeho výzvu. On chce vyzvat mě, takže pokud k tomu dojde, tak musí být souboj ve střední váze,“ potvrdil Kaik Brito pro MMA Shorties, že výzvu od Patrika Kinla přijímá a že pokud má na duel dojít, tak se musí bojovat o Patrikův titul a až pak se může řešit možná odveta ve welteru.

Zdá se tedy, že pokud by na souboj Kincl vs Vémola 2 z jakéhokoliv důvodu nedošlo, což se snad nestane, tak máme na stole hodně zajímavý rezervní zápas dvou šampionů, který sice nedosahuje atraktivity odvety rivalů, ale každopádně se jedná o skvělý zápas, který by domácí fanoušci jistě s nadšením uvítali.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *