Z KSW přichází dobrá zpráva pro Michala Martínka! Bude odveta?

Martínek, KSW

Na pátečním turnaji KSW 75 se představil český bijec Michal Martínek, který podlehl na body Danielu Omielanczukovi. Tento souboj vyvolal velkou kontroverzi nejen u nás v České republice, ale především u našich sousedů v Polsku, kteří vyzdvihovali právě českého bojovníka a na tamních rozhodčí, kteří bodovali tento zápas, nenechali nit suchou. Za Martínka se postavila také samotná organizace a její promotéři, kteří nyní udělali správné gesto.

Rozparáděný Boss Hatef Moeil poslal Vémolovi hodně sprostou výhružku

Diskuze o rozhodnutí rozhodčích v duelu mezi Danielem Omielańczukem a Michalem Martinkem na galavečeru KSW 75 v Novém Sadci sílí každou minutou. Připomeňme, že podle rozhodčích byl vítězem zápasu Omielańczuk, ale rozdíly na výsledkových kartách byly poměrně výrazné. Jeden rozhodčí nabodoval zápas 30:27 ve prospěch Martínka a druzí dva 29:28 ve prospěch polského bojovníka. Zajímavé je, že dva kritizovaní rozhodčí udělili Polákovi odlišné vítězné kolo. Porębski dal první a poslední a Wardzała druhé a třetí. Po zápase se navíc na sociálních sítích vyjádřili nespokojení fanoušci i šéfové KSW Maciej Kawulski a Martin Lewandowski, kteří včerejší situaci ostře kritizovali. 

Nyní se na oficiálním profilu KSW objevila informace, že organizace zaplatí českému bojovníkovi jak peníze za zápas, tak i prémii za vítězství. To jistě nebude zanedbatelná částka a je to alespoň jedna pozitivní zpráva pro Michala Martínka. Dále bylo oznámeno, že z Martinkova týmu přišel oficiální protest ohledně kontroverzního verdiktu po zápase, který bude podle pravidel nyní důkladně prověřen. 

Sám Daniel Omielańczuk již v pozápasovém rozhovoru řekl, že „na rozhodnutí by se měli ptát rozhodčích, a ne jeho“. Později svá slova zopakoval a oznámil, že by se s Martínek rád utkal znovu: „Po celou svou kariéru jsem se věnoval boji, ne práci rozhodčích, a to nehodlám měnit. Necítím se jako poražený, ale z úcty k Michalovi a jeho týmu navrhuji odvetu. Tentokrát už nenecháme žádné pochybnosti.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *