Wow! Ngannou reaguje na dohodu s PFL a přibližuje hodně zajímavé podmínky

Ngannou

Čekání, které trvalo dlouhé měsíce, dnes dopoledne konečně skončilo. Nyní už totiž víme, že bývalý šampion těžké váhy organizace UFC Francis Ngannou míří do organizace PFL, kde bude součástí speciální PPV Superfight divize, kde si bojovníci přijdou až na 40 % z příjmů velkých akcí, což je samozřejmě hodně zajímavá možnost. Ngannou však bude mít v PFL obecně hodně speciální pozici, což z něj nedělá ani tak novou posilu, jako spíš partnera.
Apollo Silva našel hodně zajímavý způsob, jak si přivydělat?

„Posledních několik měsíců bylo hodně zajímavých. Měl jsem šanci poznat prostředí a nakonec se domluvit s PFL, protože mi nabídli to, co jsem požadoval a očekával. Není to totiž o tom, že jsem posila, kterou si organizace vybrala, ale jsem spíše partner, se kterým bude moct PFL spolupracovat. To je pro mě mnohem cennější,“ reagoval Francis Ngannou na svůj velký přestup.

Už v návaznosti na neúspěšná jednání s ONE FC se mluvilo o tom, že Ngannou chce mít nějaký vliv na chod celé organizace, což prý v PFL mít bude. Stane se totiž přední tváří nově vznikající divize PFL Afrika, což je role, ve které může naplno využít svůj původ a kořeny.
„Podle deníku The NY Times získává Ngannou v PFL kapitálové a vedoucí funkce. Očekává se, že příští rok bude bojovat ve speciální PPV divizi, která nabídne super-fighty. Ngannou bude navíc letos i nadále jednat o boxerské smlouvě. Smlouva s PFL se totiž týká čistě jen MMA. Jeho boxerské plány budou podle zdrojů oznámeny později. Debutový zápas v PFL (soupeř, datum) zatím nebyl oznámen. Podle deníku Times se Ngannou také stane předsedou nově založené PFL Africa a bude působit v poradním sboru společnosti, aby zastupoval zájmy bojovníků,“ informoval pak novinář Ariel Helwani.

Francis tedy sice našel nový domov, ale jeho dalšího zápasu se nejspíš dočkáme až příští rok. Otázkou navíc je, jakého soupeře se pro hvězdu podaří najít. Těžkých vah je totiž obecně málo a těch elitních ještě méně. Většina je navíc v UFC, odkud Ngannou odešel.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *