White “idiotům” vysvětluje, proč Francisovi nepředal titul

Dana White Francis Ngannou
V souvislosti s hlavním zápasem turnaje UFC 270 došlo k poměrně zvláštní situaci. Je totiž zvykem, že titul šampionovi přímo v oktagonu předává UFC prezidenta Dana White. To se u hlavního před-zápasu, ve kterém znovu získal titul Deiveson Figueiredo, také stalo. Ve chvíli, kdy  v hlavním zápase zvítězil Francis Ngannou, však nebyl Dana k nalezení, takže titul musel předat matchmaker vyšších vah Maynard. Samozřejmě se spekulovalo o tom, proč Dana nebyl na místě, k čemuž se teď White sám vyjádřil a uvedl věci na pravou míru.
Duel Teixeira vs Procházka má konkurenta na post hlavního zápasu?

“Nebyl jsem na místě na celý hlavní zápas. Pravdou je, že jsem odešel hned po hlavním před-zápase, protože jsem musel v zákulisí vyřešit nějaké věci. Lidé si myslí, že jsem se tak snažil vůči Francisovi vyjádřit neúctu. Však jsem se s ním viděl celý týden před zápasem, vy idioti. Podával jsem si s ním ruku, mluvil jsem s ním a byl jsem tam celou dobu i na staredowny. Lidé v tom samozřejmě hned hledají něco víc, ale když Bisping bojoval s Rockholdem, tak jsem u toho taky nebyl. Musel jsem něco vyřešit, takže jsem sprintoval do haly jen v tričku. Prostě jsem Francisovi opasek předat nemohl. Stalo se jen jednou, že jsem od zápasu odešel a taky jsem to hned přiznal. To bylo v Abu Dhabí při souboji Anderson Silva vs Demian Maia. Nevím, jestli už se na to někdo ptal, ale radši to takhle řeknu hned,” vysvětlil Dana White, proč nemohl Francisovi předat titul.
Šampion těžké váhy totiž navíc po turnaji prozradil, že jeho týmu přišel po cestě do haly mail, ve kterém je UFC informovalo, že se chystá žaloba v souvislosti s tím, že údajně jednali s promotérem Jakea Paula, což je dle stále platného kontraktu zakázané. Ngannou také vysvětlil, jak je to s UFC kontraktem, který evidentně nemá úplně v plánu prodloužit, protože pochybuje, že by vedení dokázalo splnit jeho podmínky, které zahrnují i případnou boxerskou kariéru.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *