Vyvolený Conor McGregor může snadno obcházet pravidla?

Conor McGregor
Conor McGregor má sice na svém kontě 2 prohry v řadě, kvůli kterým se propadl až na 9. místo žebříčku lehké váhy, ale i přesto sebevědomě pomýšlí na titulový souboj. A klidně se může stát, že jej dostane. Zájem má totiž Ir, šampion Oliveira a samozřejmě i UFC. Na první pohled je samozřejmě přeskočení Gaethjeho a vítěze duelu Dariush vs Makhachev nefér, ale pro bývalého dvojnásobného šampiona zkrátka platí jiná pravidla.
“Potěšující zpráva,” hlásí Procházkův trenér Karaivanov

“Upřímně vám musím přiznat, že je Conor McGregor člověk, na kterého se nevztahují žádná pravidla, která obecně platí pro všechny ostatní. Nebudeme to zbytečně rozebírat, však vy víte, o čem mluvím. Až se Conor vrátí do boje, tak pravděpodobně naštve spoustu lidí. Fanoušci budou nadávat, budou naříkat, budou si stěžovat, ale nakonec ho zase všichni budou sledovat. Opravdu si myslím, že se toto léto utká se šampionem Oliveirou o titul. UFC funguje na jiném principu. Conor je MMA a Conor jsou peníze. Když jeho návrat vydělá miliony dolarů, tak zkrátka půjde o titul,” nabídl svůj názor další bývalý dvojnásobný šampion Daniel Cormier.

Ten po ukončení kariéry, která přišla po dvou prohrách v řadě, pracuje pro UFC jako komentátor a analytik, takže do hry vidí o trochu více než běžní smrtelníci. Příklady níže navíc dokazují, že “zvláštní” titulové duely jsme v minulosti dostali hned několikrát.
Příklady z minulosti:

Není to tak dávno, co jsme dostali titulový duel Petr Yan vs José Aldo. Bývalý šampion pérové váhy přitom do titulové bitvy vstupoval z 6. místa žebříčku, když měl na kontě 2 prohry v řadě, i když samozřejmě můžeme mluvit o tom, že prohra s Moraesem byla hodně těsná a Aldo měl spíše vyhrát.

Aldo však není jediný, kdo dostal šanci i díky tomu, že šlo o legendu. Podobně na tom byl Dominick Cruz. Ten sice nebojoval zhruba 3 a půl roku a dokonce ani nebyl v žebříčku, ale i přesto se utkal se šampionem Henrym Cejudem, který jej porazil a poté překvapivě ukončil kariéru.

A pokračujeme. Duel Nurmagomedov vs Iaquinta byl také hodně zvláštní, protože Al byl dokonce tou dobou na 11. místě, ale je třeba přihlédnout ke speciálním okolnostem. Původně měl být totiž Khabibovým soupeřem Tony Ferguson, kterého následně zastoupil Max Holloway. Ani ten se však do zápasu nedostal a tak se doslova pár hodin před akcí hledala náhrada.
Určitě si také vzpomínáte na titulový duel Bisping vs Henderson, do kterého Dan nastupoval ze 13. místa žebříčku, protože to v daný moment zkrátka dávalo smysl.

Statut legendy v podstatě využil i GSP, který po 4 letech bez zápasu nastupoval ve střední váze, ve které nikdy předtím nepůsobil, a i tak měl možnost s Bispingem zabojovat o titul.

Neznamená to, že si Conor titulový duel zaslouží, ale příklady jen dokazují, že UFC mnohdy nemá problém podobné duely uspořádat pokud ví, že půjde o hodně zajímavou podívanou. Je tak klidně možné, obzvlášť, když to šampion sám chce, že se někdy v polovině roku dočkáme souboje Oliveira vs McGregor, ve které bude mít bývalý dvojnásobný šampion další šanci získat titul.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *