Vyšetřovaný UFC bojovník po úniku videa přiznal sexuální orientaci

UFC

MMA svět nabízí hned celou řadu bojovnic, které otevřeně mluví o své sexuální orientaci, jako je například i nejlepší bojovnice všech dob Amanda Nunes. U bojovníků jsme však zatím na podobné oznámení čekali. To však nyní změnil Jeff Molina, který se o své sexuální orientaci rozpovídal v návaznosti na únik videa, které se na veřejnost nemělo dostat. Pro Molinu je to tak v krátké době druhá velká kauza. Nedávno byl totiž suspendován kvůli obvinění, že byl „nějakým podstatným způsobem“ zapleten do sázkařského skandálu, který se týká jeho bývalého trenéra Jamese Krauseho, který dostal zákaz účastnit se galavečerů UFC a jeho zápasnici si musí hledat nové gymy.

Tak už známe jména náhradníků pro bitvu Kincl vs Vémola 2?

„Nebyl to rozhodně způsob, jakým jsem to chtěl udělat, ale byla mi vzata šance udělat to, když jsem byl připraven. Snažil jsem se udržet svůj seznamovací život v soukromí před sociálními médii, což se mi nepovedlo. Představa, že se na mě mí kamarádi, kolegové a lidé, ke kterým vzhlížím, dívají jinak, natož aby se ke mně chovali jinak kvůli něčemu, co nemůžu ovlivnit, byla něco, s čím jsem hodně bojoval. Chtěl jsem být známý pro své dovednosti a pro to, čemu jsem věnoval posledních 11 let svého života, a ne pro to, že jsem první bisexuální bojovník v UFC,“ komentoval celou kazu Molina, který svou orientaci tajil, protože se obával reakcí okolí.

Molina byl navíc nedávno suspendován Nevadskou atletickou komisí v rámci probíhajícího vyšetřování sázkařského skandálu, do kterého byl zapleten jeho trenér James Krause. Molina byl suspendován už 15. prosince a suspendace mu zůstane i nadále, protože vyšetřování stále pokračuje. 

„Objevily se nové důkazy vedoucí k obvinění, že zápasník Jeff Molina byl nějakým podstatným způsobem zapojen do sázkového podvodu, který je v současné době předmětem probíhajícího vyšetřování v souvislosti s Jamesem Krausem,“ uvedl zástupce nevadského generálního prokurátora Joel Bekker během jednání komise.
Molina je v současné době na čtrnáctém místě žebříčku muší váhy UFC. Zároveň je zatím posledním bojovníkem, který se zapletl do vyšetřování sazkových podvodů kolem Krauseho. Tomu komise na formálním zasedání v prosinci minulého roku rovněž pozastavila činnost. 

Krause byl poté z UFC fakticky vyhozen. Vedení navíc vydalo nařízení, že žádný bojovník, který s ním bude nadále spolupracovat jako s trenérem nebo trénovat v jeho gymu Glory MMA and Fitness, nebude smět zápasit v UFC. Krause pracoval s několika zápasníky UFC včetně Moliny, Granta Dawsona nebo šampiona Brandona Morena.

Suspendace vydané podobně jako ta v Nevadě budou obvykle respektovány všemi ostatními sportovními komisemi, což znamená, že Molina pravděpodobně nebude moci zápasit, dokud nebude vyšetřování ukončeno. Molina má v současné době celkovou bilanci 11-2 z toho 3-0 v UFC.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *