Vypnul Mikea Tysona a nyní míří na turnaj RFA do Havířova

RFA Williams

Anglický boxer Danny Williams (54-31-1NC) je jedním ze šesti přemožitelů legendy všech legend Mika Tysona (50-6-2NC). „Brixton Bomber“ míří na sklonku své kariéry do České republiky, kde ho na turnaji RFA 10 vyzve domácí Josef Pekárek. Mistr světa se měl v České republice již jednou objevit, ale na poslední chvíli musel svou účast zrušit. Turnaj se uskuteční 13.5. Vstupenky jsou k dostání na Predpredaj.sk a Ticketportal.cz.

Nejprve chce ukončit Siváka a potom přejít do MMA!

Psal se rok 2004, když se Danny Williams utkal s Mikem Tysonem. V té době měl Williams ve své sbírce několik titulů mistra světa, ale zdaleka neměly takovou váhu a hodnotu jako ty, které nasbíral jeho soupeř. Williams byl v poměru 9:1 velkým outsiderem a všichni ho považovali za pouhou potravu a další Tysonovo snadné vítězství. Těsně před koncem 4. kola ale došlo ke kombinaci, po které Tyson letěl k zemi a už se po ní nezvedl.

„Porazit takovou legendu, jakou je Mike Tyson, bylo neskutečné. Nedokážu ten úžasný pocit vyjádřit slovy,“ řekl v rozhovoru pro organizaci RFA Danny Williams, který se přes noc stal světovou hvězdou. „Po knokautu Mikea Tysona mě lidé začali považovat za superhvězdu, ale v mé mysli jsem se v Danny Williams z jižního Londýna,“ řekl skromný Angličan

Necelých 20 let po této historické události, která otřásla světem boxu, měl Williams přijet do České republiky, ale nakonec se tak nestalo: „Minulý měsíc jsem měl boxovat v České republice, ale můj kamarád a promotér Lukáš (Konečný) měl nějaké problémy, takže mě na svojí akci nemohl dostat,“ vysvětlil Williams.

Britský boxer má těsně před padesátkou, ale stále se cítí ve skvělé formě. „Je mi sice 49 let, ale stále se cítím skvěle. Jsem ve skvělé formě a jsem připraven předvést skvělý výkon,“ slibuje Danny Williams, který se už nemůže dočkat premiéry v České republice.

„Po tomto zápase bych rád znovu boxoval v organizaci RFA,“ nastínil své další kroky. Nejprve ho však čeká těžká zkouška v podobě Josefa Pekárka, který má za sebou více než pět boxerských zápasů. 100 vítězství a stal se vicemistrem České republiky. Oproti Williamsovi bude výrazně mladší a vzhledem k tomu, proti jaké legendě stojí, i výrazně motivovanější. Zda to však bude na Williamse stačit, uvidíme 13. května v Havířově a sledovat jej můžete prostřednictvím PPV RFA.

Zdroj: RFA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *