Výplaty? White se opřel do přeplácených boxerských “srá*ů”

Dana White Box
 

I díky Jakeu Paulovi, který toto téma využívá jako zbraň, se v poslední době hodně mluví o tom, jak UFC své bojovníky a bojovnice platí. Statistiky totiž ukazují, že UFC v průběhu let vydělává čím dál tím více, ale na výplatách se to nijak extra neprojevuje. Liga mistrů navíc uzavírá celou řadu spoluprací s gigantickými společnostmi, z čehož však mají bojovníci a bojovnice jen malý profit. Často také dochází k tomu, že se srovnávají výplaty největších MMA a boxerských hvězd s tím, že boxeři berou násobně více než největší UFC hvězdy, mezi které patří například i Conor McGregor. UFC prezident Dana White má však ve věci jasno. 
Pobavený Tony Ferguson reaguje na nejtvrdší prohru kariéry

“Výplaty vždycky budou téma. Však je to jednoduché. Když se vás zeptám, jestli berete dost peněz, co mi řeknete? Rád bych někdy potkal člověka, který na tuhle otázku řekne, že vydělává dost a že už další peníze nepotřebuje. Každý chce vždycky víc.

Problém boxu je v tom, že ti sráči jsou totálně přeplácení. Ty turnaje a výplaty hvězd nedávají smysl. My to děláme jinak a snažíme se vydělat co nejvíce peněz. Však se ukáže, jak to bude za několik let. Není totiž možné tímhle stylem vybudovat velkou ligu. Nelze takhle vybudovat celý sport.

My máme pod svými křídly 750 bojovníků a bojovnic, které živíme a živíme také jejich rodiny. Takhle to máme postavené. Je třeba v tom mít řád a jasný smysl. Však to máme jasně nastavené a například šampioni mají podíly z PPV. Na ty dosáhnou i ty největší hvězdy nebo tváře, u kterých víme, že přitahují pozornost.
 

Nikdo však nemůže jen tak přijít a říct, že chce 30 000 000 dolarů. Na základě čeho? Však tohle bych mohl říct taky. Všichni chceme 30 milionů,” vysvětlil Dana White svůj pohled na věc, který rozhodně dává smysl. Na druhou stranu by UFC určitě nijak výrazně nezasáhlo, kdyby se základní výplata z 12 000 dolarů zvedla na vyšší úroveň.

Na obhajobu UFC je pak navíc třeba říct, že velké boxerské hvězdy sice berou desítky milionů dolarů za zápas, ale v průměru, když srovnáme výplaty v boxu a v UFC, se dostaneme ke skutečnosti, že MMA bojovníci jsou přeci jen placení o něco lépe. V UFC je minimální výplata 12 000 dolarů s tím, že v boxu se pohybujeme ve stovkách a maximálně tisících dolarech.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *