Vtip nebo smutná novinka? Elitní UFC borec oznámil nečekaný konec

UFC Aldo

Sice to zmiňujeme pořád dokola, ale stejně to znovu zopakujeme – MMA svět je zkrátka nevyzpytatelný. Minulý týden jsme v rámci UFC přišli o legendárního Joseho Alda, který se navzdory tomu, že má v kontraktu ještě jeden zápas, který mohl doručit v lednu v Brazílii, rozhodl, že požádá o vyvázání ze smlouvy a místo MMA se teď prý zaměří hlavně na box. Tím však možná odchody z UFC nekončí. Elitní borec, který byl známý tím, že by nejradši bojoval každý měsíc, totiž nečekaně oznámil konec kariéry.

VIDEO: Máme ho! Podívejte se, jak ladně Vémola skočil Kinclovi do klece

“Mám za sebou dobrou štaci a hezky jsem si vydělal. Za měsíc mi však bude 30 let, takže končím. Nějaké návrhy, kam dále směřovat kariéru? Budu v důchodu před 30,” překvapil Kevin Holland na svých sociálních sítích.

Tlučhuba Holland, který dal o sobě vědět v show Dana White´s Contender Series, debutoval v UFC v srpnu 2018, kdy vzal na poslední chvíli zápas se Santosem, který sice prohrál, ale předvedl v něm hodně obstojný výkon. UFC ho tedy od té doby využívalo čím dál častěji, takže právě od srpna 2018 až do září 2022 stihl v lize mistrů 16 zápasů, což už je pořádná porce. Dařilo se mu hlavně během pandemie v roce 2020, kdy během půl roku stihl 5 zápasů, ze kterých si odnesl pět výher. Sérii navíc završil krásným ukončením Souzy ze zad.

Pak však přišel rok 2021 a prohry s Brunsonem a Vettorim, na jejichž základě začal Holland hodně pracovat na zemi, na které se, soudě dle posledního zápasu s Chimaevem, hodně zlepšil.

O to překvapivější je, že by nyní vyhlásil konec kariéry. Uvidíme tedy, zda se Holland k věci ještě nějak vyjádří. Samozřejmě může jít jen o vtípek, kterými je Kevin pověstný.

  

Reakce UFC elity na odchod Josého Alda

Alexander Volkanovski

GOATovi pérové váhy přeji jedině jen to nejlepší!

Max Holloway

Král Ria! Bratře, byla to neuvěřitelná kariéra. Teď i náležitě užij důchod. Dej si za mě acai a kešu.

Frankie Edgar

Aldo, užij si důchod a gratuluji ti ke skvělé kariéře. Bylo mi ctí sdílet oktagon s takovou legendou. Hodně štěstí v čemkoliv, co máš teď před sebou.

Henry Cejudo

Vždy jsem si říkal, jaké by to bylo, kdybychom se spolu utkali. Celý jeden přípravný kemp jsem věnoval tréninku na Alda, ale covid všechno změnil. Moc jsem se těšil na výzvu a zápas v Brazílii, což slibovalo skvělou atmosféru. Užij si důchod jako jeden z nejlepších bojovníků pérové váhy všech dob.

Arnold Allen

Neuvěřitelná kariéra. To, že jsem mohl Alda sledovat, jak v plavečkách ničí své soupeře, mě inspirovalo k tomu, abych se dal na MMA. Je to legenda.

Dan Hardy

Jeden z těch nejlepších. Vždy jsem měl Alda rád jako fanoušek. Byl to někdo, od koho jsem se mohl učit a pořád to tak je. Navíc je to skvělý člověk – hrozně pokorný, laskavý a štědrý. Gratuluji k neuvěřitelné kariéře.

Jose Aldo se nesmazatelně zapsal do historie bojových sportů jako borec, který téměř dekádu nepoznal přemožitele. Poté sice přišly i prohry, ale navzdory tomu, jak dlouhou kariéru Jose měl, se stále držel na špici divizí, což je obzvlášť v UFC sakra těžký kousek, za což mu patří obrovský respekt.




 



Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *