Všechno jednou končí? Strašák Khamzat Chimaev dostal špatnou zprávu

Chimaev

Khamzat Chimaev měl na začátku své UFC kariéry auru neporazitelného borce, který válcuje jednoho soupeře za druhým. O tu sice skrze souboje s Burnsem a Usmanem přišel, ale stále platí, že jde o extrémně talentovaného borce, který zatím nepoznal přemožitele. Aktuálně to má Vlk 13-0 s tím, že celkem 11 zápasů ukončil před limitem. Jen o dvou jeho úspěších tak museli rozhodovat bodoví rozhodčí, což je samo o sobě působivé. Říká se však, že na každého chlapa je chlap a jeden takový se nyní hlásí.


Jiří Procházka prozrazuje, co si po titulové bitvě řekl s rozhodčím Goddardem

„Vedení UFC bude pravděpodobně chtít Khamzata protlačit do dalšího titulového zápasu. Je velkým tahákem a dokonce i zaznělo, že pokud s Usmanem vyhraje, což se nakonec stalo, tak dostane titulovou šanci. Zápas s ním bych jako šampion rozhodně rád přijal. Vyřadit tohoto strašáka, to by bylo obrovské potěšení,“ nechal se slyšet Du Plessis, kterého právě v lednu čeká titulový souboj se Stricklandem, ve kterém má šanci stát se šampionem divize.

„Pokusil by se mě dostat na zem, to je jasné. Může to samozřejmě zkusit, ale myslím, že si Chimaev plně neuvědomuje rozdíl v síle mezi welterem a střední váhou. Co se týče jeho stylu, tak se většinou snaží silou prosadit svou. Chce vždy ukázat, jak je silný a dominantní. Pokud však bude bojovat se mnou a bude bojovat tímto způsobem, tak velice rychle zjistí, co je to skutečná síla.“


 

Du Plessis však musí v první řadě přejít přes aktuálního šampiona Stricklanda, což by nemuselo být nic snadného. Sean má totiž hodně originální styl, který nadělal sakra velké problémy i elitnímu postojáři Adesanyovi, který překvapivě padl a přenechal tak titul šampiona Američanovi.

V lednu budeme rozhodně moudřejší, ale ať už po turnaji UFC 297 bude šampionem střední váhy kdokoliv, tak ho v první obhajobě opravdu nejspíš čeká Vlk Chimaev.

    

Chimaeva si vzal „do parády“ i Alex Pereira

„Takže všechno vlastně začalo po mém titulovém zápase s Adesanyou, kdy jsem se stal šampionem střední váhy. Byl to tehdy hodně těžký zápas, který jsem otáčel v posledním kole. Po zápase jsem byl zraněný, ale Chimaev mě hned vyzval. Chtěl se se mnou utkat a vzít mi pás. Řekl jsem: ‚Dobře, fajn. Pojďme se utkat, ale v polo-těžké váze´. Odmítl.

Nechtěl se mnou bojovat v polo-těžké váze a teď, když jsem šampionem divize, mě znovu vyzval k zápasu. Takže to jen ukazuje, že tyto typy bojovníků se jen snaží využít humbuk a slávu šampionů. Nemá to s ním smysl. Co mám teď dělat? Vyzvat ho na zápas v těžké váze, nebo co? Nedává to smysl,“ utřel Pereira Chimaeva a ještě přidal vtipné video, jak to prý vypadá, když si Vlk vybírá soupeře.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *