Vlasto Čepo obhajuje svůj výkon a reaguje na kritiku souboje s Lombardem

Čepo

Hlavním zápasem Prelims karty proběhnuvšího turnaje OKTAGON 39 byl na poslední chvíli domlouvaný souboj Vlasto Čepo vs Hektor Lombard. Právě s ohledem na okolnosti a načasování šlo o boxerský zápas, jehož pravidla se několikrát měnila. Nakonec se tedy bojovalo na tři kola po třech minutách s tím, že vítěz mohl být korunován pouze skrze ukončení. Byly tedy avizovány divoké přestřelky, ale nakonec jsme dostali spíše technický souboj, který nenaplnil vysoká očekávání, takže ze strany fanoušků zaznívala kritika, na kterou nyní Vlasto Čepo reagoval.

Vémola reaguje na řešené video s kolemjdoucí a vysvětluje, proč je to nesmyslná kauza

„Zrovna jsem se díval na zápas s Lombardem. Já umím být hodně sebekritický a pořád i jsem. Podle mě však byl ten zápas úplně v pohodě. Na to, že jsme brali souboj dva dny před turnajem a bez přípravy. Celou kariéru poslouchám, že moje zápasy nemají taktiku, že trvají jen pár minut a že jdu do toho bezhlavě. Je to prý o ničem, nedá se na to koukat a nevyplatí se kvůli tomu kupovat PPV a podobně.

Najednou jdu tedy do zápasu s magorem, aniž bych měl za sebou přípravu, takže se držím taktiky a nepouštím se do zbytečných přestřelek (stejně si na to pořád stěžujete), dávám si pozor, aby nepřišlo KO (protože má Lombard bombu) a abych si něco nezlomil, protože za 10 hodin letím do Thajska na skutečnou přípravu na další zápas, takže to celé odboxujeme a najednou je škoda, že nepadlo KO a že to byla nuda o ničem?“ reagoval Vlasto Čepo na zklamání, které zaznělo od fanoušků, ale také od promotéra Novotného, který se v přenosu nechal slyšet, že asi souboj nedoručil úplně to, co se čekalo.

Čepovi i Lombardovi samozřejmě patří obrovský respekt, že zápas za daných okolností vůbec vzali a následně ho odbojovali. O tom není pochyb. Bohužel se však ukazuje, že box prostě na podobné akce spíše nepatří, protože už ze své podstaty má úplně jiné tempo, než jsme z MMA zvyklí, z čehož pak pramení zklamání a frustrace.
 

Jak to bude s Lombardem?

„Ano, bavíme se o tom s Hektorem a řešíme to. Tenhle zápas se domlouval, abychom na kartě doručili minimálně 10 zápasů. Domlouvalo se to jen dva dny před turnajem. I přesto byl Hektor v dobré formě. Rozdal tam několik tvrdých ran a bylo vidět, že to občas s Vlastem zahýbalo. Byla to zábava. Hektor je stále nebezpečný borec a hlavně je to legenda sportu. Samozřejmě se tedy bavíme o další spolupráci a možném dalším souboji v organizaci OKTAGON MMA,“ potvrdil Ondřej Novotný na tiskové konferenci, že s Lombardem jedná o dalším angažmá, které by mělo přijít ještě letos.

Sám Lombard zmiňoval, že bych chtěl největšího šampiona, takže těžko říct, koho tím myslel, „Hektor už má v hlavě soupeře. Jasně, ve hře jsou vždycky ta hlavní jména, o kterých se nejvíce mluví. Uvidíme tedy, jak se to nakonec vyvine.“Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *