Víme více! Jak je to s OKTAGON domovským stánkem v Brně?

OKTAGON

Po obědě jsme vás informovali o spolupráci organizace OKTAGON MMA a Města Brno ohledně dlouhodobého pronájmu multifunkčního objektu ARENA BRNO, k čemuž jsme následně dostali i tiskovou zprávu, kterou si můžete přečíst níže a udělat si tak představu o tom, co nás do budoucna nejspíš čeká.

Tolik? Daniel Cormier propálil, kolik berou hvězdy a kolik mají z PPV

Tisková Zpráva: Vedení města v červnu vybralo správce stavby multifunkční haly. Ten pohlídá průběh i kvalitu prací a jejich soulad s projektem a povoleními. V únoru letošního roku dostal projekt společné povolení souboru staveb. Cílem je zahájit výstavbu, jakmile to jen bude možné.

„Není obvyklé, že se zájemci o pronájem u takto velkého projektu hlásí ještě před samotným začátkem stavby. Jednoznačně to dokazuje, že poptávka po moderní multifunkční aréně v Brně je a po jejím postavení nabídne ARENA BRNO obyvatelům Brna prvotřídní sportovní i kulturní akce, které v současné době musejí pořadatelé kvůli nedostatečné kapacitě brněnských hal pořádat v pražské O2 areně nebo ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ,“ uvádí primátorka města Brna Markéta Vaňková. 

V současné době se čeká na výsledky výběrového řízení na provozovatele ARENY BRNO, po jehož konci by mělo přijít jednání o podmínkách. „Naším cílem je dlouhodobá spolupráce s městem Brnem, která se kromě samotných turnajů týká i společenské odpovědnosti, tedy například pořádání besed pro děti v rámci našeho projektu „Sportem proti šikaně“ a dalších akcí,“ vysvětluje jednatel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný.

Česko-slovenská organizace OKTAGON MMA pořádá v současnosti jedny z nejnavštěvovanějších sportovních akcí v České republice i zahraničí. Po skončení covidových opatření uspořádala vyprodané turnaje v O2 Areně, ostravské OSTRAVAR ARÉNĚ, pražské Štvanici nebo Festhalle v německém Frankfurtu. „Už nyní je jasné, že do budoucna kapacita brněnské Winning Group Areny pro OKTAGON nestačí. Neustále se snažíme našim divákům nabídnout co nejlepší zážitek a stěhování do nejmodernější haly ve střední Evropě, kterou by ARENA BRNO měla být, je pro nás logický krok,“ upřesňuje Ondřej Novotný.
   

„Jsem rád, že představitelé města Brna pokračují v přípravách ARENY BRNO, i když si plně uvědomuji, v jak složité situaci vinou drahých energií a enormního nárůstu cen stavebních materiálů jsou. Důležitost stavby dokazuje fakt, že ještě před samotným začátkem stavby se o pronájem zajímají největší české sportovní organizace, jako je OKTAGON MMA,“ uvádí předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser a dodává: „Mě osobně se na halu ptají představitelé desítek sportovních svazů, takže jsem přesvědčen, že po jejím postavení bude hostit nejvýznamnější sportovní akce v České republice, jako jsou mistrovství Evropy nebo světa v hokeji, míčových sportech nebo i atletiky a dalších sportů.“

Nová multifunkční hala v areálu společnosti Veletrhy Brno, a. s. (BVV) poskytne Brnu to největší a nejmodernější zázemí pro pořádání sportovních, kulturních a kongresových akcí. Kapacita haly bude až 13 300 míst, spolu s ní město vybuduje zhruba 1 300 parkovacích míst. Výstavba patří k největším strategickým projektům města Brna.
  

OKTAGON se kromě domácí scény zaměřuje i na zajímavou expanzi

„OKTAGON se chce dál rozpínat do Irska a Velké Británie… a chce to udělat po svém. Mluví se tedy o reality show, možná na způsob Velká Británie vs Irsko. Tohle je teď v plánu a tímhle směrem se ubírá pozornost. Vedení se mě ptalo, co by měli udělat jinak, a já jsem jim říkal, že by se mělo napodobit vše, co se stalo na CZ/SK scéně. Je třeba to udělat podobně. To se stalo v Německu, kde se Výzva dost povedla. Zápasy i bojovníci byli skvělí. Navíc je třeba počítat s tím, jaké publikum v Irsku je. To je nezaměnitelné. Navíc pokud tam bude element té rivality mezi národy. Vedení si Dublin oblíbilo. Byli jsme na večeři… a pak jsme byli v SBG, kde jsme samozřejmě jednali s Johnem Kavanaghem, který byl s Lucií Pudilovou v Ostravě a byl z OKTAGONu nadšený. Ideálně se tedy podaří navázat vztahy, upsat pár bojovníků a odstartovat TV show a na to se pak naváže turnaji,“ prozradil anglický OKTAGON komentátor Bryan Lacey v rozhovoru pro Severe MMA.

Bryan samozřejmě není „jen“ komentátor, ale hodně důležitá postava celé expanze, protože má na Ostrovech spoustu kontaktů, které nyní může OKTAGON skvěle využít k navázání vztahů a spoluprací, „Mluvili jsme s celou řadou gymů. V Anglii jsme samozřejmě mluvili s Bradem Pickettem a Shootfighters. Také jsme byli v kontaktu s různými manažery. Zatím je to tedy ve fázi, kdy se hledají talenti, které by bylo možné podepsat. První podpisy by mohly proběhnout velice brzy. Teď máme před sebou několik akcí do konce roku a poté se začne plánovat rok 2023. Už máme nějaké borce a manažery oslovené, takže je to o tom vytvořit nějaké zajímavé duely.“

Je tedy jasné, že expanze do Velké Británie a Irska je na dohled a stejně tak zajímavá Výzva, která proti sobě postaví dva národy s bohatou historií. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *