Viktor Pešta zná datum a soupeře pro svůj debut v KSW

Pešta, KSW

Bývalý šampion organizace OKTAGON MMA a zápasník UFC Viktor Pešta na začátku tohoto roku podepsal smlouvu s polskou organizací KSW. Pešta se měl představit už na galavečeru KSW 76, který se konal v liberecké Home Credit aréně, ale bohužel kvůli covidu musel svoji premiéru odložit. Nyní však konečně zná svého prvního soupeře, se kterým se utká v KSW.

Krvavá lázeň! Hlásí se náhradník za Peňáze, ale Čepo vystavil pohotovou stopku

Viktor Pešta (18-8) se měl původně představit už na turnaji KSW 76 v Liberci, kde se měl střetnout s dalším bývalým zápasníkem UFC Danielem Omielanczukem. Na souboj nakonec nedošlo, protože Pešta místo toho sváděl zápas s virem covid-19. Do oktagonu se tak český zápasník vrátí po více jak roční pauze. 

Naposledy jsme Peštu viděli na turnajích PFL, kde se mu minulou sezónu vůbec nedařilo a připsal si dvě rychlé porážky na KO s Robem Wilkinsonem a Omarim Akhmedovem. Proti komu se Pešta postaví ve svém debutu v KSW? Nebude to Daniel Omielanczuk, se kterým se měl Viktor utkat už v Liberci, ale jiný zápasník, který je dobře znám českým fanouškům.  
Pešta si svoji premiéru odbude na galavečeru KSW 86, který se koná 16.9. ve Wroclawy. Jeho soupeřem bude „Polský Tank“ Filip Stawowy (10-3), se kterým vítězně debutoval další český bojovník Michal Martínek. Ten Poláka porazil jasně na body. Pešta se tak po pěti zápasech v polotěžké váze přesunuje opět do těžké divize. Stawowy si po porážce s Martínkem připsal v KSW jedno vítězství, když zdolal Marka Samoicuka, kterého ukončil ve druhém kole na submisi. 

Na stejném turnaji se představí také prozatímní šampion organizace RFA Dominik Humburger. Jeho soupeřem bude polský tvrďák Michal Michalski (10-5). Ten kvůli zranění vynechal celý rok 2022 a vrátil se až na začátku tohoto roku. Na turnaji KSW 80 si připsal vítězný návrat, když v prvním kole ukončil Litevce Erikase Golubovskise. Michalski v minulosti slavil triumf například nad nynějším zápasníkem UFC Nassourdinem Imavovem. Naopak podlehl Davidu Zawaadovi nebo aktuálnímu šampionovi KSW ve welterové váze Adrianu Bartosinskému. 


1 komentář na “Viktor Pešta zná datum a soupeře pro svůj debut v KSW”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *