Viktor Pešta reaguje na Vémolův plán na konec kariéry a znovu mluví o možném souboji

Pešta Vémola

Dnes už to bohužel není tak aktuální, ale před časem byl jedním z největších zápasů, které by se daly na naší scéně uspořádat, duel Vémola vs Pešta, tedy bitva dvou UFC veteránů. O souboji se sice hodně mluvilo, ale nakonec jsme jej nedostalo a spíš ani nedostaneme, protože Vémola příští rok plánuje ukončit kariéru. Co na to říká Pešta, který nedávno prozradil, že ho UFC bralo jako prvního Čecha v UFC?


 

RFA promotér Marhanský vrací úder, pálí do Nerudy a připomíná jeho temnou minulost

„Je to na něm. Když se v tomhle sportu na to někdo necítí, tak je důležité skončit za času. Rozhodně nikdo nemá nárok někomu říkat, aby ještě nekončil. Je to nebezpečný sport, který může způsobit spoustu trvalých následků. Když někdo nechce zápasit, tak nechce. Trochu mě to ale mrzí z toho důvodu, že jsme se spolu nikdy nestřeli a nepoměřili síly. Jsme první dva Češi v UFC a nabízelo by se to. Když ale ten zápas nechtěl a teď chce ukončit kariéru, tak to vůbec nezpochybňuji a přeju mu hodně štěstí,“ reagoval Pešta pro Sport.cz.

Vémola sice o konci kariéry už nějakou dobu mluví, ale i přesto většina scény nevěří, že opravdu odejde do důchodu. „Možná to nedokáže. Já jsem v té kůži nikdy nebyl, ale pro většinu sportovců je těžké ukončit kariéru a zůstat v důchodu. Je možné, že se vrátí, ale je mi to celkem jedno. Ať si dělá, co chce.“

Původně měl Vémola končit na konci roku v souboji s Véghem, ale ten se odsunul na polovinu příštího roku, nejspíš na velký slovenský fotbalový stadion, takže se plány přeci jen změnily, což by se klidně mohlo stát znovu.
  

Pešta jako první Čech v UFC?

„UFC celou dobu mluvilo o tom, že Viktor byl první Čech v UFC, protože Karel Vémola tam šel z Anglie, nevypracoval si tam tu cestu z české scény. V UFC ho brali tak, že přišel z Anglie,“ nechal se nedávno v pořadu K.O. Magazín slyšet Peštův trenér Paluska.

„Technicky jsem byl prvním zápasníkem, který se do UFC dostal z Česka. A organizace mě i brala jako prvního,“ přidal se i Pešta.

Vedení tak evidentně jako prvního Čecha vnímalo Peštu, i když je jasné, že tím prvním byl právě Karlos Vémola, byť si cestu do ligy mistrů nenašel skrze českou scénu, ale tu anglickou, kde se dokázal velice rychle vypracovat z vyhazovače na předního bojovníka celé scény.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *