Viktor Pešta bohužel v PFL hodně tvrdě narazil

Viktor Pešta
 

Když jsme před časem oznamovali Viktorova soupeře, tak jsme Omariho Akhmedova trestuhodně označili jako “hratelného” oponenta. Měli jsme totiž za to, že bývalý zápasník střední váhy bude mít velkou nevýhodu právě v kilech a obecně velikosti, ale Omari všechny tyto nevýhody dokázal dohnat rychlostí a neuvěřitelnou tvrdostí. Zápas tedy nakonec skončil tvrdým KO, což nebyl pro domácí fanoušky vůbec hezký pohled.
Promotér Novotný reaguje na Mikuláškovo chování! Co odveta?

Akhmedov začal zápas nelítostným okopáváním, při kterém dokázal, že bude sakra rychlý a že rozhodně nebude na nic čekat. PFL totiž funguje stylem sezony, kdy bojovníci a bojovnice sbírají v rámci základní části body a poté dojde na play-off. Obecně jsou za výhru 3 body s tím, že ukončení v prvním, druhém nebo třetím kole znamená bonus 3-1 bod. Ideální je tedy soupeře ukončit hned v prvním kole, za což je 6 bodů, což se také Omarimu povedlo.

Viktor se totiž vůbec nehnal po takedownu, čehož Omari využil k tomu, aby trefil několik tvrdých capáků, kterými Viktora dostal do problémů. Pešta se pak sice pokusil o takedown, ale ten Akhmedov ubránil a rozhození soupeře využil k tomu, aby zasadil finální hák, který v čase 1:25 znamenal tvrdé KO.
 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Professional Fighters League (@pflmma)

 

Viktor si tak bohužel připsal první KO od doby, kdy ho ještě v rámci UFC vypnul kopem na hlavu Tybura. První zápas v PFL a hned prohra, ale to ještě neznamená, že jsou všechny naděje ztracené. Viktora totiž čeká další zápas, ve kterém má ještě šanci vyhrát a postoupit do play-off bojů o milion dolarů.

Samozřejmě zaznívají nepřející hlasy, které mluví o tom, že měl Pešta zůstat v OKTAGONu a podobně, ale je třeba si uvědomit, že Viktor podpisem s PFL přijal velkou výzvu a vydal se bojovat s elitními bojovníky, kde samozřejmě hrozí to, že padnete, jako se to nyní bohužel stalo. V tuto chvíli určitě není na místě kritika, ale spíše podpora, kterou si Viktor za to, jaké výzvy v průběhu celé kariéry přijímá, rozhodne zaslouží.


 

1 komentář na “Viktor Pešta bohužel v PFL hodně tvrdě narazil”

  1. Pingback: Matěj Peňáz se s OKTAGONem rozloučí nečekaným zápasem? | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *