VIDEO: Veterán Rua blbnul s míčem a málem na to pár dní před zápasem doplatil

Rua

Už tento víkend nás čeká turnaj UFC 283, skrze který se organizace UFC poprvé od pandemie vrací do Brazílie a to rovnou se skvělou akcí, které vévodí i dvě titulové bitvy. Původně se počítalo s tím, že by se v Riu mohl s MMA kariérou loučit José Aldo, ale ten se nakonec vydal do MMA důchodu už na konci minulého roku. Jedno velké loučení nás i přesto čeká.

Organizace KSW podepsala překvapivé slovenské jméno!

Svou bohatou kariéru totiž uzavře legendární Maurício Rua aka Shogun, který se málem dostal do problémů. Brazílie je totiž kromě bojových sportů vyhlášená i obrovskou láskou k fotbalu. Právě s fotbalovým míčem Shogun blbnul a málem z toho bylo zranění. Shogun totiž ztratil balanc a šel k zemi, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. Rozhodně však své fanoušky přeci jen postrašil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Shogun Rua (@shogunoficial)
„Je to určitě můj poslední zápas,“ řekl Shogun před časem pro Canal Combat. „A už na sebe nevyvíjím žádný tlak. Mojí povinností je vydat ze sebe to nejlepší, a na to teď myslím.“ Shogun se bude snažit přerušit sérii dvou porážek. V cestě mu bude stát talentovaný Ukrajinec Ihor Potieria. Bývalý šampion UFC a PRIDE FC v polo-těžké váze naposledy zvítězil v červenci 2020, kdy v trilogii porazil Antonia Rogeria Nogueiru. 

V letech 2003 až 2007 se v Japonsku stal jedním z nejobávanějších a zároveň neoblíbenějších zápasníků planety. V organizaci PRIDE dvakrát porazil Alistaira Overeema a zaznamenal zde bilanci 12-2. Od konce roku 2007 pravidelně nastupoval v organizaci UFC, kde se stal šampionem polotěžké váhy, když v titulovém zápase na turnaji UFC 113 porazil Lyota Machidu. Vzápětí o titul přišel, jelikož se mu do cesty postavil Jon Jones.   
„Mám z tohoto zápasu proti Potierovi radost. Bude to můj rozlučkový souboj a jsem rád, že se odehraje v mé zemi, doma v Brazílii,“ řekl Shogun. „Jsem šťastný a vděčný UFC za to, že jsem mohl být jedním z průkopníků v UFC. Jsem tam patnáct let – tak dlouho v UFC nikdo jiný není. Opravdu jsem organizaci vděčný za všechno.

Zápasím už přes 20 let, začal jsem opravdu brzy a mnoho let jsem bojoval na nejvyšší úrovni. Od roku 2005 proti těm nejlepším. Takže jsem naplněný člověk a jsem vděčný Bohu za všechno, čeho jsem ve své kariéře dosáhl. To mě nutí zastavit, abych skončil v ten pravý čas,“ dodal Shogun. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *