VIDEO: Jak vypadal titulový zápas Kincl vs Vémola 2?

Kincl, Vémola

Máme za sebou dlouho očekávanou odvetu mezi Patrikem Kinclem (27-10-1NC) a Karlosem Vémolou (34-7), ve které zvítězil Kincl jednoznačně na body a podruhé tak obhájit titul šampiona střední váhy. Vémola naopak utrpěl první porážku od souboje s Attilou Véghem v roce 2019. Zápas však nenaplnil mnohá očekávaní a fanoušci tak byli svědky 25minutové bitvy u pletiva, ve které si došel pro jasné vítězství šampion Patrik Kincl.

Tak to byla rychlost! Karlos Vémola má potvrzený další zápas

Organizace OKTAGON nyní na svém kanálu na YouTube zveřejnila celý záznam zápasu mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou. Souboj samozřejmě přinesl také mnoho debat o výsledku bodových rozhodčích, kteří ve dvou případech viděli zápas 50-45 a jednou 49-46. Nyní můžete posoudit sami, proč byl duel Kincl vs Vémola 2 bodován zrovna takto.
Pohled Vojtěcha Nováka, který byl jedním ze dvou rozhodčích, který zápas viděl 50-45

Včera jsem se pracovně zúčastnil zatím největšího galavečeru v mé historii bodového rozhodčího, kterého se zúčastnilo přes 20 000 diváků v O2 Aréně a statisíce diváku u TV. OKTAGON MMA 43 Vémola vs Kincl.

Dostal jsem důvěru bodovat všechny 3 hlavní zápasy. Obě čtvrtfinále Gamechangeru i Main Event, za což moc děkuji.

Včerejšek opět ukázal, jak moc jsou pravidla v MMA složitá nebo jednoduše nepochopená. Po vyřčení verdiktu 50 – 45 v mém případě jsem viděl překvapené tváře kolem sebe, ať už v řadách zápasníků, trenérů nebo jiných lidí v bublině kolem bojových sportů.

Výklad efektivity strikingu a grapplingu přesně ukázal tento hlavní zápas Kincl vs Vémola 2. Vémola měl tlak, měl aktivitu, měl střed klece, ale to nejdůležitější, co neměl, byl efektivní grappling a už vůbec ne striking.

Jeho pokusy o TKD neměly žádný dopad, damage nebo potenciál cesty k ukončení zápasu. Jakkoli tomu chcete říkat, tak to tam nebylo. Snažil jsem se najít cokoli, co bych mohl ohodnotit ve prospěch Karla, ale nic, co by splňovalo podmínky, jsem nenašel.
Je pravda, že efektivita strikingu Patrika Kincla v prvním a druhém kole taky nebyla bůhví jaká (co jsme zvyklí z jiných zápasů), ale oproti Karlovi pořád velmi výrazná a s každým pozdějším kolem se stupňovala.

Je vidět, že osobnosti MMA světa se neshodnou na tom, co probíhalo v kleci, ale my bodoví rozhodčí jsme byli naprosto na jedné lodi a přesvědčení, co se tam děje.

V 95 % případů se shodneme kdo dané kolo vyhrál a těch 5 % jsou prostě tak vyrovnaná kola, že rozdíl toho, kdo vyhrál, je jeden úder, jedna grapplingová akce nebo pocit rozhodčího, které údery jsou tvrdší. (Samozřejmě jsme lidi a to, že někdo udělá jako rozhodčí větší či menší chybu, se prostě stává a stávat bude)

MMA komunita nám vyčítá těchto 5 %, které jsou v naprosté většině rozhodnuta dle pravidel avšak jinému soupeři dle úhlu pohledu.

Ovšem tato stejná komunita se téměř nikdy neshodne co se dělo v těch 95 % připadů, kdy my sudí jsme jasně přesvědčeni všichni stejně, kdo kolo vyhrál. A to přesně ukázal tento zápas.

Prosím, myslete na to až zas budete psát hlouposti o nás, co tomu obětujeme někdy mnohem víc než dostáváme. Nicméně je fajn vidět jaký to je mainstream a jaký o to je zájem. Díky za to,“ doplnil pak na svém FB profilu obsáhlé vyjádření i přímo bodový rozhodčí Novák, který duel nabodoval 50-45 pro Kincla.

 

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polo-těžké váhy 

Veličković vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Siwiec vs Hathaway 

Dyrschka vs Kepa

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand 

Paradeiser vs Fischer 

Shaaban vs Fiala

Austin vs Bagishvili

28.7. Praha Štvanice – OKTAGON Štvanice Speciál

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo

Brož vs Pukač 2

Buchinger vs ?

Úvodní foto: Blackart.cz

 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *