VIDEO: Emelianenko zažil šok! Tvrdé KO od “Rudého Tarzana” za 13 vteřin

Emelianenko

Na konfrontaci mezi Vyacheslavem Datsikem a Aleksanderem Emelianenkem čekali fanoušci bojových umění dlouhých 13 let. Od obou MMA zápasníků (Datsik v poslední době převážně boxuje) očekávali zajímavou bitvu, byť v souboji podle pravidel boxu. Zápas zorganizovala organizace Hardcore Boxing. Dlouho očekávaný souboj však skončil dřív, než se oba zápasníci stihli dostat do nějakého tempa.

Zase to přehnal s CBD? Walker se tvrdě opřel do šampiona Procházky

Bitva Datsik vs Emelianenko vůbec nenaplnila očekávání publika shromážděného na stadionu CSKA v Moskvě. Aleksander Emelianenko byl doslova ztracený už od začátku a po knockoutu od “Rudého Tarzana” Datsika byl dlouho přiváděn k sobě. Emelianenko nedávno změnil gym a přestěhoval se do Jeketěrinburgu, kde se připravuje v místním klubu Archangel Michael. Ovšem ani to nestačilo na rychlost, se kterou do zápasu Datsik vstoupil a nedal Emeliankovi žádnou šanci. Hned v první větší výměně Datsik vyslal svoji pravačku, která přistála přímo na bradě Emelianenka a poslala ho k zemi. KO za 13 vteřin! 

Naposledy se mladší z bratrů Emelianenků představil v profesionálním MMA zápase v listopadu 2021. Na turnaji AMC Fight Nights nestačil na Márcia Santose z Brazílie. Poté se představil ještě v souboji s legendárním Jeffem Monsonem pod pravidly Bare Knuckle. V tomto zápase si Emelianenko došel pro vítězství na body. 

Emelianenko měl problémy se svým pohybem a právě proto přesídlil do Jekatěrinburgu, kde mají také výborné rehabilitační centrum. Zde se místním lékařům podařilo během několika týdnů téměř nemožné a doslova postavili zápasníka zpět na nohy. Poté začal Emelianenko naplno trénovat a nezapomínal ani na rehabilitační cvičení. Během léta se z ochablého, s tuctem kilogramů navíc a oteklým obličejem, nemocného člověka stal opět bojovník. Na radu svých fanoušků dokonce přijal novou přezdívku Fénix. Nedávno se o své rehabilitaci v jednom v rozhorů rozpovídal. 

“Není to žádná “chemie”, je to skvělý tréninkový proces. Hodně jsem běhal. Zpočátku váha dlouho stála na jednom místě, ale pak začala rychle klesat, zatímco svalová hmota zůstala na místě. Kila navíc jsem shazoval ovocem. Každý den jsem si koupil meloun a snědl ho k večeři. Nezhubl jsem na “chemii”, naopak, odstranila jsem “chemii” ze svého života,” řekl Aleksander Emelianenko.

Mnohem zábavnější rok byl pro Vyacheslava Datsika, který se léčil dlouhá léta předtím. Rudý Tarzan stihl v tomto roce už čtyři profesionální zápasy v boxu. V těch se mu podařilo dvakrát zvítězit před limitem a dvakrát odcházel jako poražený. Nyní si tedy připisuje třetí vítězství před limitem v tomto roce. 

 

Vyacheslav Datsik

Datsik proslul svým pobytem ve vězení a neonacistickým přesvědčením. Ve své rodné zemi v Rusku byl obviněn z několika trestných činů. Jen o vlásek se vyhnul obvinění, protože byl označen za schizofrenika a blázna. Po převozu na psychiatrickou kliniku s nízkým stupněm ostrahy v červenci 2010 se samozvanému “Rudému Tarzanovi” podařilo v srpnu 2010 ze zařízení uprchnout do Norska. Datsik při zápasení s nacistickými symboly novinářům řekl, že není nacionalista, ale rasista.

Norský policejní lékař předložil zprávu založenou na rozhovorech s Datsikem a analýze dostupných dokumentů. Dospěl k závěru, že Datsik netrpí vážnou duševní chorobou. Datsikovi právníci ale uvedli, že norské úřady musí svému klientovi povolit pobyt v zemi, protože ruské úřady si psychiatrickou diagnózu údajně vymyslely. 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *