Vémola vs Marpo ve statistice? Unie boxerů kontruje vyjádření Novotného

Novotný, Konečný

Na páteční tiskové konferenci organizace OKTAGON TIME zazněl zajímavý dotaz od novináře Libora Kalouse, jestli bude výsledek boxerského souboje Marpo vs Vémola zapsán na server Boxrec.com, který zaznamenává bilance boxerů. Promotér a majitel organizace Ondřej Novotný řekl, že by to neměl být problém. Nyní se však ozvala Česká Unie Boxerů Profesionálů a vysvětlila, za jakých podmínek může být tento souboj na Boxerec.com zapsán.

Vašek Mikulášek a jeho přítelkyně reagují na prohru

“Já myslím, že kluci to nějak neřeší, jestli to bude zapsáno. Samozřejmě všichni víme, že na české scéně “jeden prsten vládne všem” a ne všichni pod ním chtějí úpět. Zdravíme Lukáše  (Konečného pozn.). My to řešíme tak, že s ním to dělat nebudeme. Chceme to dělat s někým jiným a na základě toho, ten zápas buď zapsaný bude, nebo ne. S největší pravděpodobností to dopadne tak, že to tam zapsané bude, a že to bude podle pravidel IBF (INTERNATIONAL BOXING FEDERATION pozn.),” řekl Ondřej Novotný na tiskové konferenci.   

Na toto vyjádření vzápětí za Českou unii boxerů profesionálů reagoval její předseda Ondřej Holoubek, který v prohlášení uvedl, za jakých podmínek, může být tento souboj na Boxrec.com zapsán.

“Vážení, se zájmem a pozorností sledujeme informace o plánovaném utkání v klasickém boxu Marpo vs Vémola. S radostí jsme přijali skutečnost, že úspěšná a populární organizace, jakou Oktagon nepochybně je, zařazuje do svého galavečeru oficiální zápas podle profesionálních pravidel boxu. Pevně jsme věřili v prohloubení spolupráce bojových sportů mezi Oktagonem a Českou unii boxerů profesionálů (ČUBP). 

S překvapením jsme vyslechli vyjádření Ondřeje Novotného na tiskové konferenci při dotazu, zda bude předmětný zápas oficiální se zápisem na Boxrec.com. Slova o “jednom prstenu vládnutí a úpěním pod ním” považujeme za řečnický bonmot přesto musíme konstatovat, že Lukáš Konečný je díky svým boxerským úspěchům skutečně nejznámější tváří ČUBP. Při kolektivním rozhodování výkonného výboru ČUBP však má pouze jeden hlas. Ve funkci generálního sekretáře má na starosti administrativní evidenci, vydávání licencí, popř. startovních povolení, zajišťování a rozvíjení kontaktů se zahraničím.

Jak musí OKTAGON postupovat?

K vašemu rozhodování o oficialitě předmětného zápasu, či exhibici bychom Vám chtěli podat vysvětlení postupu zajištění oficiálních zápasů profesionálního boxu v České republice. Pořádání netitulového zápasu pod organizací IBF je finančně velmi nákladné a spíše nereálná představa. Zákonným zástupcem evropského a Světového boxu u nás je ČUPB. 

Oficiální profesionální zápas boxu v České republice má své realizační schéma a řídí se danými pravidly. Je organizačně zajišťován ČUBP, včetně delegování supervizora a rozhodčích. Oficiální boxerské zápasy jsou prostřednictvím ČUBP předem zveřejněny v recordingu světové evidence Boxrec.com. Výsledky zápasů jsou prostřednictvím ČUBP aktuálně zaznamenány v předmětné světové evidenci. S organizací, rozhodováním a evidencí oficiálních utkání v profesionálním boxu zápasníků z různých bojových sportů máme dlouholeté zkušenosti.

Pokud se jedná o konkrétní netitulový zápas, Marpo vs Vémola a jeho oficialitu, musí být bojovníkům vystavena jednorázová profesionální licence. Dále musí proběhnout oficiální vážení pod dohledem supervizora a rozhodčího ČUBP. Dále lékařská prohlídka, včetně antidopingového testu. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *