Vémola přiznává, kdo je jeho želízkem v ohni v Gamechangeru a na koho by vsadil

Vémola

Na poslední velké tiskové konferenci OKTAGON TIME, která se konala na začátku prosince před turnajem roku OKTAGON 37, byl odhalen velkolepý projekt Tipsport Gamechanger, ve kterém se ve váze do 77 Kg bude bojovat o doslova miliony. Hned v souvislosti s představením pyramidy jsme se dočkali potvrzení prvních 7 jmen, ke kterým se následně přidal nový šampion Brito a poté i Pirát, který na první dobrou nabídku odmítl. Na poslední akci OKTAGON 38 pak byl jako účastník potvrzen Alex Lohoré, takže se nabídka míst zásadně tenčí. Jaké želízko v ohni má v souvislosti s projektem Karlos Vémola?

Je to tady! Jake Paul podepsal smlouvu a přechází do MMA

„Já pořád netrpělivě čekám na moje velké žhavé želízko v ohni, jestli se dohodne London Shootfighters s OKTAGONem a nastoupí tam od nás John Hathaway. Neuvěřitelný příběh borce, který to měl 17-2 v UFC a pak byl 8 let nemocný a v Německu pak předvedl profesorský výkon. Normálně nikdy nesázím, ale jestli John Hathaway naskočí do Gamechangeru, tak si  na něj vsadím, že bude ve finále,“ zmínil Karlos Vémola ve svém živém vysílání, že má jasného favorita.

Zmíněný Hathaway je hodně zajímavou OKTAGON akvizicí. John má totiž stále platnou smlouvu s UFC, ale právě s ohledem na dlouhou pauzu mu bylo dovoleno zápasit jinde, aby prokázal své kvality. A právě v tom by i mohl být problém. Na Gamechanger se totiž podepisuje separátní smlouva, ve které nejspíš záměrně chybí klauzule o možném odchodu do UFC a jiných organizací. OKTAGON by tím totiž riskoval, že by někdo nasbíral několik výher nad hvězdnými jmény a například před finále by pak pláchl do ligy mistrů. Navíc by možná ani UFC nedovolilo, aby Hathaway takovou smlouvu podepsal, takže to spíš vypadá tak, že anglického borce v projektu neuvidíme, ale nechme se překvapit. Třeba se zúčastněné strany nějak domluví.

 

Co prý aktuálně postup brzdí?

„Mám to tady nakreslené, všechno to kombinuji. Hodně mě vlastně brzdí, což můžu asi narovinu říct, že mě hodně brzdí rozhodnutí Patrika Kincla. Teď mu půjdu volat, protože to blokuje tu nasazenou stranu i celkově tu 16 a pak i teoreticky české barvy, slovenské barvy a tak dále. Prostě ta matice není jednoduchá,“ vysvětlil Ondřej Novotný ve svém vysílání, že se na projektu intenzivně pracuje, ale že velkou neznámou je zatím Patrik Kincl.

Ten se totiž před časem nechal slyšet, že si plně uvědomuje, že letos nemůže mít odvetu s Vémolou a zároveň milionový Gamechanger. Už jen s ohledem na odlišné váhy by obě cesty zkrátka nezvládl a když, tak ne tak plnohodnotně, jak by si asi přál. Šampion střední váhy tedy avizoval, že během ledna učiní rozhodnutí, které se bude odvíjet od stavu zraněné ruky, ale také stavu Terminátora, jehož zdravotní problémy zapříčinily zrušení odvety na konci roku.

„Někdo mi tady píše, jestli se nečeká na Karlose? Samozřejmě do jisté míry ano. K tomu mám také nové informace, což si zatím asi říct nemůžeme, ale jasně, Patrik čeká na to, jak to bude s Karlosem a taky na to, jak to bude s jeho rukou. Vlastně se čeká na spoustu věcí,“ doplnil promotér, že klíčový v celé věci bude právě zdravotní stav Karlose Vémoly.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *