Vémola poskočil ve světovém žebříčku a je blízko svému maximu

Karlos Vémola

Karlos Vémola si sice musel dát nucenou roční pauzu, aby vyřešil zraněnou ruku, kvůli které dokonce hrozilo, že by musel ukončit kariéry, ale nyní už je zpět “v procesu”. Na konci května tak absolvoval boxerský souboj s Marpem, ve kterém udělal přesně to, co sliboval, tedy neúnavně tlačil a nakonec si došel pro výhru via TKO. O 14 dní později se pak na turnaji OKTAGON 33 vrátil i do MMA, kde se utkal s houževnatým Polákem Pasternakem. Ten měl černý pás v BJJ a titul v soubojích bez rukavic, ale ani to mu nestačilo. Vémola totiž v první minutě doručil tradiční takedown a poté si dokonce došel pro submisi. Právě díky poslední výhře Karlos poskočil ve světovém žebříčku a značně se tak přiblížil svému historickému maximu.

Novotný reaguje na drtivý hlavní zápas i celou německou akci

Dle serveru Fight Matrix byl Karlos nejvýše postavený v říjnu 2019, kdy mu v rámci polo-těžké váhy patřilo 43. místo. Jak je na tom nyní? Hodně podobně. Po výhře nad Polákem totiž Terminátor poskočil na 48. místo, takže se probojoval do první padesátky. Kolem sebe tak nyní má jména, jako je Rua, Menifield, Rountree, Oleksiejczuk a další převážně UFC borce.

Skrze další zápas, který by chtěl Vémola na konci července na Štvanici, by se pak mohl Karlos posunout ještě výše a případně vylepšit své dosavadní maximum.

“Je mi to úplně jedno. Mám jen jediné přání. Chci, aby můj další zápas byl o titul v polo-těžké váze. Je mi jedno, koho mi dají. Nechám to na Palovi s Ondrou. Chci se teď zaměřit na polo-těžkou váhu, protože nemůžu tak často tolik shazovat. O titul střední váhy jdou navíc dva borci, které už jsem porazil. Dal jsem si s nimi 8 kol a všech 8 kol jsem vyhrál. To pro mě nyní není žádný velký cíl. Klidně si to s jedním nebo druhým dám na konci roku. Teď chci polo-těžký titul a zbytek je mi jedno.”
 

Jako nejvíce pravděpodobný soupeř se jeví právě Xavier, kterému v rámci OKTAGON žebříčku patří 4. místo hned za Vémolou. V rámci světového žebříčku je pak Kratos na 85. místě, takže případná výhra by Vémolovi skutečně mohla pomoct k dosavadnímu nejlepšímu umístění ve světové statistice.

Úvodní foto via OKTAGON MMA 

2 komentáře na “Vémola poskočil ve světovém žebříčku a je blízko svému maximu”

  1. Pingback: Glover Teixeira vs Jiří Procházka: Podrobná Analýza | MMA Shorties

  2. Pingback: Buki prý věděl, že bohužel prohraje! Jakou roli v tom hrálo i RFA?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *