Végh předpovídá, kolik OKTAGON bojovníků by neprošlo dopingovou kontrolou

Végh

V OKTAGON smlouvách je sice zaneseno, že by se bojovníci a bojovnice měli zdržet užívání dopingu, ale žádné kontroly neprobíhají, takže můžeme předpokládat, že k užívání dopingu dochází. A vlastně se není čemu divit. V rámci hojení je například doping v podstatě pochopitelný. Když si můžete vybrat, jestli zranění budete hojit půl roku a nebo 3 měsíce, tak co si vyberete, když vás zápasení živí? Zároveň je však třeba myslet na to, že se nebavíme o závodění, ale kontaktním sportu, kde vám doping dodává výhodu, která může pro soupeře znamenat zranění a zdravotní komplikace. Zkrátka se jedná o hodně komplexní a složité téma, které by vydalo na rozsáhlou debatu.


To snad ne! Zákulisím se bohužel šíří zvěsti o obrovské OKTAGON ztrátě

„Možná až devadesát procent zápasníků v OKTAGONu by jimi (testy) neprošlo. Ale je to jen na organizaci. Pokud by to udělali, tak by to bylo super a bylo by to férové. Do té doby můžeme jen odhadovat, kdo je a není nasypaný,“ nechal se Attila Végh slyšet pro Sport.cz.

Právě Végh je v návaznosti na svou aktuální formu často obviňován z toho, že si pomohl dopingem, což však slovenský veterán kategoricky odmítá. Místo toho zdůrazňuje, že fanoušci vidí jen výsledek, ale ne několika-měsíční cestu, která k podobné formě vede.

  

O zavedení dopingových kontrol se na domácí půdě mluvilo hned několikrát, ale zatím není reálné, že by u nás nějaký systém vzniknul. Musely by se na něm totiž domluvit všechny lokální organizace, jinak by hrozilo to, že když by jedna organizace kontroly zavedla, tak by se bojovníci přesunuli do jiné, kde by nehrozilo riziko odhalení.

A to ani nemluvíme o finanční náročnosti a absenci nezávislého aparátu, který by řešil případná odvolání. V UFC totiž došlo na celou řadu případů, kdy bojovník užil pančovaný suplement, který obsahoval látky, které obsahovat neměl, takže došlo k nevědomému porušení pravidel. Své o tom ví Yoel Romero, který takhle vysoudil obrovské jmění od firmy, která ve svých suplementech měla látky, které ve složení neuváděla.

Není tedy divu, že komplexní program testování existuje jen v UFC a ani tam není úplně dokonalý, i když se stále zdokonaluje a vylepšuje.

 

Co nás čeká?

8.6. Praha – OKTAGON 58

Vémola vs Végh 2 – o titul polo-těžké váhy

Kincl vs Peňáz – o titul střední váhy

Kozma vs Surdu

Duque vs Machaev

Legierski vs Wanliss

Apollo vs Gogoladze

Korkmaz vs Amirkhani

Petrášek vs Sami

Rock vs Pokorný

Zawada vs Mazúch

Ilbay vs Tripšanský




   

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Lima vs Magard 2 – o titul bantamové váhy

Paradeiser vs Torres

Barborík vs Rajewski

Čepo vs ?

Kníže vs Úškrt

Ďatelinka vs Raška

Szabová vs ?

Bogdanović vs Keita




    

21.9. – Brno – OKTAGON 60

Kalašnik vs ?

Lengál vs ?

Roušal vs ?

12.10. – Frankfurt – OKTAGON 61

Jungwirth vs Eckerlin

Coga vs ?

Engizek vs ?




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *