Végh, Muradov a Kozma tipují duel Vémola vs Marpo

Vémola vs Marpo kozma Végh Muradov
Právě dnes končí čekání, které trvalo 4 roky. Na turnaji OKTAGON UDG v pražské O2 Aréně totiž konečně dojde na souboj Vémola vs Marpo, kteří se spolu utkají v boxu. Názory na to, kdo vyhraje, se hodně různí. Terminátor sice dlouhodobě v postoji zaostával, ale nyní měl intenzivní boxerskou přípravu a navíc je zvyklý na náročné zápasy. Na druhou stranu Marpo má postojové zkušenosti, ale nejedná se o profesionálního sportovce, což však neznamená, že na dnešní souboj není skvěle připraven. Jak to vidí velikáni domácí scény?
Legendární Konečný naznačuje, že je duel Vémola vs Marpo domluvený?

“Za mě je to padesát na padesát. A kdo si více prosadí svůj styl, ten vyhraje. Takže pokud se Marpo bude víc hýbat na nohách a bude Karlose trefovat, může velmi jednoduše vyhrát. A na druhou stranu, pakliže se Karlos po úderu zabalí, zatlačí a nenechá Marpa boxovat, může vyhrát on. Za mě prostě zápas fifty fifty,” prozradil pro iSport.cz vítěz Zápasu století Attila Végh, který už za sebou boxerskou zkušenost má a na začátku června ho čeká další, protože se utká s Newtonem, se kterým to má v rámci MMA 1:1.

A jak to vidí Mach Muradov, který má na svém kontě celou řadu tvrdých a spektakulárních ukončení? “Vémola riskuje víc než Marpo. Když Marpo prohraje, tak řekne: ´Jsem zpěvák a šel jsem do ringu proti vrcholovému sportovci, který byl v UFC.´ A nemusí ho zajímat, že Karlosovou doménou je wrestling. To Karlos může ztratit hodně. Sportovec, první Čech v UFC a může padnout. I na KO. Nebyl jsem teď v Česku, netrénoval jsem s Karlosem, nevím, jak na tom je. Znám ho, je to dobrý wrestler, sportovec, srdcař. Když něco chce, tak to udělá. Zároveň ale vím, že postoj není jeho nejlepší zbraň. A co se týká Marpa… Ano, je to zpěvák, který občas zašel na tréninky. Ale teď to bere seriózně a myslím, že udělá velkou show a bude pro Karlose konkurencí. Bude to dobrý zápas, na který se moc těším.”
 

K věci se ve svém novém videu na YouTube vyjádřil i Král OKTAGONu David Kozma, “Oba dva znám z tréninku. S Marpem jsem nedávno spároval. Snažil jsem se mu dělat Vémolu. Favorizuji však určitě Karlose. On sportuje celý život. Marpo je šikovný. Co se týče techniky, tak je určitě Marpo lepší technik, ale co do síly a fyzičky, tak to Vémola nepustí. On si klidně nechá dát pár ran od Marpa, ale pak mu vrátí o to více. Bude pořád tlačit a myslím si, že Marpo to nedá. Ať vyhraje lepší, ale favorizuji určitě Karlose.”

Zdroj: YouTube / iSport.cz

Úvodní foto via OKTAGON MMA


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *