Vedení UFC vkládalo do Brita velké naděje! Takhle ho chválilo, ale Kaik nakonec zklamal

UFC Brito Elliott

Kaik Brito si v OKTAGONu vybudoval pověst skvělého postojáře, kterému často stačí jen jediný úder, aby bylo po všem. Své by o tom mohli vyprávět Bryczek, Kalašnik a nebo Kozma. David sice s Brazilcem vydržel až do třetího kola, ale následně přiznal, že ho hned jedna z prvních ran dostala do problémů a pak už se to s ním bohužel vezlo. Právě na svou tvrdou bombu Brito spoléhal i v boji o UFC smlouvu, což se mu však stalo osudným, protože až moc toužil po tvrdém ukončení, které nakonec nedokázal doručit. Vedení organizace do něj přitom vkládalo velké naděje.

UFC prezident Dana White reaguje na souboj Brito vs Elliott! Dopadla smlouva?

„Kaik Brito je takový sniper, co se týče postoje. Dokáže soupeře trefit ze všech možných úhlů. Je navíc těžké ho dostat na zem a když už ho tam dostanete, tak máte velký problém ho tam udržet. Jeho nejlepší vlastností je to, že dokáže zápasy tvrdě ukončovat,“ chválil Kaika před soubojem Sean Shelby, tedy matchmaker pro nižší váhy, tedy jeden z nejdůležitějších borců v čele organizace.

„Brito je borec, který si dokáže najít šanci, jak vás tvrdě trefit a ukončit,“ přidal se i Daniel Cormier. „Jak říkal Sean, tohle je sniper. V zákulisí mi Kaik říkal, že má těžkého soupeře, ale že je za to rád, protože tak bude moct ukázat, jak dobrý sám je. Jeho největší výhodou je jeho postoj. Musí však být připraven na takedowny, které určitě přijdou.“
  

„Dva zápasy dozadu se mu podařilo ukončení, které nyní předvedl i Sean O´Malley proti Sterlingovi. Byla to totožná sekvence, kdy se vyhnul výpadu a sám tvrdě pálil a poté to dokončil,“ nešetřila chválou ani Laura Sanko.

Všeobecně se tedy čekalo, že se Brito prosadí v postoji, což se hlavně ve druhém kole podařilo, ale Kaik bohužel chtěl tak moc, že se při svém snažení o ukončení soupeře pekelně vyčerpal a třetí kolo už tak byl v podstatě jen statickým cílem, se kterým si Elliott dělal co chtěl, což nakonec vedlo k prohře a ztrátě nadějí na UFC kontrakt, který nakonec dostal soupeř.
 

Brito a jeho reakce na prohru

„Mohu jen děkovat Bohu za všechno. Bohužel to nedopadlo tak, jak jsme si přáli. Chtěl bych vám všem poděkovat za podporu, děkuji vám z celého srdce. Bůh má vždycky všechno na starosti,“ reagoval Kaik Brito stručně na svém IG profilu.

Kaik se vůbec netajil tím, že je UFC jeho velkým snem. Však kvůli němu odmítl milionový projekt Tipsport Gamechanger, kde by patřil mezi hlavní favority. Musel by však podepsat novou exkluzivní smlouvu bez UFC klauzule, což odmítl. Následně potvrdil, že bude bojovat o kontrakt s ligou mistrů, což mu většina domácí scény přála. Brito se však svým snem nechal až moc ovládnout a to se mu stalo osudným.


1 komentář na “Vedení UFC vkládalo do Brita velké naděje! Takhle ho chválilo, ale Kaik nakonec zklamal”

  1. Pingback: Fair Play Thinker podcast - Jakub Krofta | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *