Vašek Sivák vysvětluje, na čem stojí případný souboj s Losenem Keitou

Sivák Keita

V souvislosti s Vaškem Sivákem, který sbírá jednu výhru za druhou, se už nějakou dobu mluví o možném přestupu do MMA. O tom mluvil i sám Vašek, který se na poslední tiskové konferenci OKTAGON TIME dokonce domluvil se šampionem Magardem, ale na souboj nedošlo. V poslední době se pak Sivák přestřeluje s Keitou, což by byl jistě hodně atraktivní zápas. Vše vlastně stojí na jedné podstatné věci.

Šampion Losene Keita stručně reaguje na spor Sivák vs Soquessa

„Určitě,“ reagoval Vašek Sivák pro YouTube kanál Willy Cao na dotaz, zda by ho zajímal souboj s Losenem Keitou v rámci OKTAGONu. „Když se budeme bavit o Keitovi, tak to je úplně jiný sousto, než tady nějaký Soquessa, který mě chce vyzývat. Všechno je to o penězích. On je MMA bojovník, já jsem K1 bojovník, takže tam už pak hrají peníze.“

Sivák má tedy evidentně o souboj s Keitou zájem, ale bude záležet na tom, zda takový duel bude chtít OKTAGON zaplatit. Vašek se totiž nedávno nechal slyšet, že za přestup do MMA bude chtít jeden milion korun, což je hodně i na MMA platy. Navíc není jisté, jak by se souboj vyvíjel. Sivák je totiž elitní postojář, který prý sice už dlouho piluje zem a boj na ní, ale zatím jsme ho na zemi neviděli.

Uvidíme tedy, jak se situace vyvine, ale za menší částku by OKTAGON duel jistě hodně zajímal, protože by bitva přilákala obrovské množství pozornosti napříč bojovými sporty. Případně by se borci mohli dohodnout na OKTAGON UDG pravidlech s takedowny, kde by se  šance relativně srovnaly, i když nastavení samozřejmě vyhovovalo hlavně postojářům.

 

Sivák x Keita a výměna na sociálních sítích 

„Ano, vím, že je to škoda,“ reagoval Losene Keita na svém IG profilu na reakci od fanouška, kterého mrzelo, že šampiona na konci roku v boji nakonec neuvidíme. Talentovaný borec však má návrh, jak situaci zachránit, „Pokud by však Vašek Sivák chtěl souboj v postoji, tak si to můžeme dát v MMA rukavicích. Myslím si, že by to bylo skvělé.“

Co na to Sivák? „Keito, viděl jsem, že jsi psal nějaké blbosti o tom, že by jsi se mnou chtěl zápasit. Chceš zápasit? Ne! Mám před sebou tolik práce. Každý měsíc vydělávám peníze. Nejsem jako ty. Já za rok stihnu šest až osm zápasů. Ty máš jen dva nebo tři. Kamaráde, ty nejsi skutečný šampion. Jen sedíš v OKTAGONu a čekáš na lehké soupeře. Já jsem šampion ve všech organizacích. Vidíme se,“ poslal Sivák Keitovi zprávu, o kterou se Losene podělil na svém IG profilu.

 

Sivák je otevřený i MMA, ale má nastavenou jasnou cenu 

„Každý by mě chtěl vidět v MMA. Když mi teď někdo dá milion korun, tak klidně zítra nastoupím v MMA a chcípnu tam i se soupeřem. Ne, že chcípnu jen já, ale i se soupeřem. Pořád se mě neptejte na MMA. Myslím si, že tohle byl krásný zápas. Viděli jste nějaké úhyby, ruce, nohy, kolena. Pořád to byla bitka. Nebylo to nic takového, že bych někoho chytl a válel se s ním po zemi. Samozřejmě tu máme dost dobrých MMA bojovníků. Myslím si, že ten postoj já a Růžička, že je to něco krásného.

K mému výkonu? Zase jsem zklamaný. Zase jsem to nebyl já. Kdybyste mě viděli na sparingu, tak to je o 50 % lepší. Nezápasil jsem 7 měsíců a asi to je tím. Kurva, už příští zápas chci vidět toho mladého Bay Boye, jak jsem to střílel v 16 letech. Takže tak,“ reagoval Sivák na svou výhru na turnaji RFA 5 a rovnou rázně utnul všemožné spekulace o přestupu do MMA. Na ten dojde, ale jen pokud někdo nabídne milion korun.