Vašek Sivák odhalil nabídku na další zápas a překvapivě se omluvil rivalovi

Vašek Sivák

Původně měla blížícími se turnaji RFA 7 v Praze vévodit boxerská bitva Marpo vs Škondrič, ale nakonec je všechno jinak. Vedení totiž na konci minulého týdne představilo nový tahák, kterým je titulová bitva Sivák vs Záděra, která slibuje skvělou podívanou. Právě v poslední době hodně skloňovaný Sivák měl přitom nabídku ještě na jiný hodně atraktivní zápas, který však asi dostaneme až později.

Šampion Procházka stručně reaguje na nový titulový duel Teixeria vs Hill

„Chci zápasit. Miluju zápasení,“ reagoval Vašek Sivák v pořadu RFA News 14 na otázku, proč vlastně kývl na souboj se Záděrou. „Taky to, že budu prvním držitelem titulu RFA. Kdyby to nebylo o ten titul, tak to asi není zas tak moc zajímavá nabídka. Jak jsem říkal, protože si to RFA může dovolit mi zavolat týden před zápasem a dát mi takovou nabídku a já jí prostě přijmu.“

„Protože jsem K1 bojovník. Jsem i boxer, ale to je ten můj talent. Jsem převážně K1 bojovník,“ vysvětlil Sivák, proč kývl na výzvu od Záděry, ale od Soquessy na box ne. „Myslím si, že Patrik Záděra je určitě kvalitnější soupeř, než Kelvin. Když si vezmu, kolik má zápasů Patrik a Kelvin. Hlavně Kelvin měl šanci se se mnou utkat. Příští týden jsem měl jít s Kelvinem v klasickém boxu. Měl návrh. Nevzal to. Chudák, ho tam prostě poslali do ringu. Omlouvám se mu. Kdybych věděl, že oni ho tam poslali, tak bych byl takhle zlý na ty, kteří ho tam poslali a ne na něj. Myslel jsem, že je to z jeho hlavy, ale asi to z jeho hlavy nebylo.“

Vašek tedy prozradil, že už souboj Sivák vs Soquessa byl v jednání, ale zatím ho bohužel neuvidíme. Bad Boy se navíc omluvil za své chování přímo v ringu, které vzbudilo hodně vášnivé ohlasy. Nyní však platí, že má před sebou Sivák Záděru, se kterým se popere o první titul RFA šampiona.

RFA  7

Pražská karta RFA doznala hned několika změn. Tou nejzásadnější je zranění hudebníka Marpa, který se měl v boxerském souboji střetnout s bývalým slovenským zápasníkem a trenérem Iljou Škondričem. Známý český hudebník si při jednom z tréninků poranil ruku. Zranění samozřejmě nestihne za deset dnů vyléčit a tak do souboje s Iljou Škondričem nenastoupí. RFA se podařilo sehnat velmi kvalitní náhradu, která se ale bohužel přesune na jiný turnaj. S Iljou by se měl v boxerském duelu střetnout bývalý šampion těžké váhy UFC Antonio Rodrigo Nogueira alias „Minotauro“.     

Na galavečeru v Praze uvidíme také zápasnici PFL Martinu Jindrovou, která se představí v zápase podle Real Fight pravidel, která se utká s německou zápasnicí Deborah Melhorn. Miroslav Brož má nakonec nového soupeře, protože Kiril Medvedovski byl v posledním zápase ukončen a tak se organizace rozhodla pro náhradu v podobě Carlose Silvy (4-2).

Na galavečeru RFA 7 se nepředstaví ani Sebastian Fapšo a Matěj Kozubovský. Pavel Šach se tedy utká Rafalem Kaminskim, který se měl původně utkat s Kozubovským. Do akce se vrací také Lukáš „Luki Fuki“ Dvořák, který se v září vrátil po dvou letech a na turnaji Noc Bojovníků v Dobříši zvítězil nad Michalem Bartůňkem na submisi. Nyní ho čeká zahraniční zápasník Alejandro Arcas. Dále se na turnaji v Praze představí Tadeáš Růžička, Vitaliy Bojko, Dominik Toporcer nebo Roland Rak.  


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *