Válka s Procházkou? Usman vysvětluje, proč chce do polo-těžké váhy

Kamaru Usman Jiří Procházka

Šampion welterweight divize a král P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi, Kamaru Usman hned několikrát vysvětloval, že by chtěl s ohledem na to, jak je ve své divizi dominantní, zkusit i jinou váhovou kategorii. Háček je však v tom, že střední váze vládce kamarád Israel Adesanya, se kterým Kamaru jít nechce. Mluví se tedy o přestupu do polo-těžké váhy, který má evidentně mnohem hlubší význam, než se původně myslelo.

Wow! UFC má pro Lucii Pudilovou velkou poctu a také šanci

“V dnešní době se často všichni ohánějí slovem GOAT, které je však hodně relativní. Tenhle status je to, co chci a je to svým způsobem důvod, proč jsem se na tenhle sport dal… Jsem prostě soutěživý člověk. Dostal jsem se ke sportu a prostě jsem si uvědomil, že ve mně něco hoří, že chci soutěžit a soupeřit. Chtěl jsem být nejlepší a stále to v sobě mám.

Chci, aby mě lidé respektovali. Ve své divizi už jsem v podstatě všechny porazil, takže je čas, aby mi projevili respekt. Řekl jsem si však, že když jsem ovládl jednu váhovou kategorii, tak můžu přeskočit a zkusit i další. Chci všem dokázat, že na to mám. Pořád se řeší, jak by dopadl ten a ten zápas, kdyby ti borci byli ve stejné váhové kategorii. Vyhrál by ten a nebo ten? Já chci přesně něco takového dokázat. Chci překonávat limity a posouvat hranice. Můžete mému úspěchu říkat, jakkoliv, ale nakonec chci respekt,” vysvětlil Usman, že chce skrze přestup do vyšší váhové kategorie prokázat své kvality a získat další respekt, na kterém mu evidentně hodně záleží.

Uvidíme tedy, jak dopadne jeho víkendový souboj s Leonem Edwardsem, skrze který by mohl srovnat Silvův rekord v počtu po sobě jdoucích UFC vítězství, který nyní ukazuje 16 výher v řadě. Usman jich má aktuálně 15, takže je velice blízko dorovnání a hlavně překonání legendárního Pavouka.

V ideálním případě by mohlo dojít na situaci, kdy by se Usman v rámci svého přestupu utkal s Jiřím Procházkou, což by slibovalo neuvěřitelnou podívanou a hlavně šanci pro BJP získat skalp P4P krále a upevnit tak své postavení.
 

Proč je Usman pravým vládcem P4P žebříčku?

“Ne každý bojovník dokáže během jednoho roku nastoupit do boje třikrát a třikrát předvést přesvědčivý a ohromující výkon. Navíc jde také o zákulisí a počty. Mně sice věřit nemusíte, ale klidně se zeptejte organizace, jak na tom byly moje poslední tři zápasy skrze čísla. Nejde tedy jen o to nastoupit do zápasu, ale předvést skvělý výkon a odvést svou práci hned z několika ohledů. Myslím si, že přesně já jsem v tomhle všem nejlepší. Uznávám však, že mám jen minimální náskok. Koneckonců mám všechny ty borce rád. Volkanovski i Adesanya jsou skvělí bojovníci i lidé,” vysvětlil Kamaru Usman, že je králem P4P žebříčku kvůli výkonům nejen v kleci, ale i mimo ní.

Usman se v posledních 3 zápasech utkal s Burnsem, Masvidalem a Covingtonem, takže vždy zápasil na velkých akcích a hlavně poslední souboj s rivalem Colbym samozřejmě hodně táhl, protože šlo o odvetu souboje, který byl hodně vyrovnaný, což se opakovalo i v odvetě, kterou Usman tentokrát vyhrál na body.

Je však třeba uznat, že Usman patří k těm vůbec nejaktivnějším šampionům a že je navíc jeho styl čím dál atraktivnější. Od roku 2019, kdy titul šampiona získal výhrou nad Woodleym, totiž stihl hned 5 titulových obhajob s tím, že třeba mezi zápasy s Burnsem a Masvidalem měl jen cca dva a půl měsíce.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *