“V polo-těžké váze je jenom jeden král,” říká Garba! Dopadne Ragozin?

Garba OKTAGON Vémola Ragozin

Vojtěch Garba byl proti Goranu Reljičovi jedním z největších outsiderů celého turnaje RFA 3 v Ostravě. Stále teprve 26letý český zápasník předvedl výborný výkon, kterým si velmi cenné vítězství urval pro sebe. Po zápase bylo vidět, že se velkých výzev nebojí a vyzval Viktora Peštu. Ten je ale stále pod smlouvou s PFL a tak přišla řeč i na jiné známé jméno.

Prezident White má hodně důležitou radu/varování pro Peňáze a Bledou

Dosáhl si životního vítězství nad bývalým zápasníkem UFC a šampionem KSW. Jaký je to pro tebe s odstupem pár dní pocit?

Pocit je to pořád skvělý, ale už to není taková euforie jako těsně po zápase. se nic nevyrovná. Každopádně je to pro mě i závazek, a proto už v rámci možností makám dál.

Jaká byla původní strategie do zápasu s Reljičem?

První kolo byl v plánu klinč na pletivu, abychom Gorana trochu utahali. Do toho jsem měl co nejvíc dávat kolena, loktovat a stompovat jeho levou nohu. Z té jsme měli obavy. Další kola jsme plánovali více postoje a tlaku. Zároveň jsme počítali i se zemí, kde jsem měl loktovat z každé pozice a ani se moc nepokoušet vstávat, pokud budou lokty vycházet.

Když tě Goran dostal hned v začátku na zem, tak sis bravurně poradil a ze zad si soupeře doslova uloktoval, což hrálo v zápase velkou roli, protože po prvním kole vypadal Reljič dost zlomený. Myslíš, že to byl rozhodující aspekt?

Rozhodně to v mých očích byl rozhodující moment zápasu. Nemyslím si, že by to Goran v ten moment vzdal, ale určitě ho to zaskočilo. Tak na alespoň působil po zbytek zápasu.

Váš souboj byl ozdobou celého galavečeru. Po právu byl vyhlášen jako Tipsport Zápas večera. Už víš, co uděláš s bonusem?

Víťovi Rajnochovi jsem před turnajem řekl, že doufám, že se mi podaří získat Tipsport bonus za zápas večera, protože bych ho rád někomu věnoval. Naštěstí to vyšlo! Chci, aby ty peníze někomu konkrétně pomohly, a proto je věnují kamarádce, která je po autonehodě na vozíku. Chtěla by si za pořídit speciální ortézy, které umožní znovu vstát. Doufám, že to pomůže a udělá trochu radost. Bylo by super, kdybych tím inspiroval alespoň jednoho člověka, který někomu pomůže. To je mým cílem toho všeho.

V minulosti si nastupoval i ve střední váze. Hodláš v budoucnu nastupovat i právě v této váze, nebo se budeš soustředit jen na polotěžkou?

Určitě jsem schopný udělat střední váhu, na druhou stranu jsem se v polotěžké cítil skvěle a myslím si, že se to podepsalo i na výkonu. Nechávám to tedy otevřené.

Po zápase si vyzval Viktora Peštu, ale ten je smluvně stále vázaný s organizací PFL. Máš v hledáčku nějaká jiná jména, se kterými by si se chtěl utkat?

Nevěděl jsem, žestále platnou smlouvu. Viděl jsem ho na turnaji v Ostravě a trošku jsem doufal, že třeba laškuje s RFA. Očividně ale asi ne. Na tiskové konferenci jsem pak dostal dotaz, jestli bych nešel třeba s Ragozinem. Říkal jsem, že se rád srovnávám s lepšími soupeři, což Ragozin rozhodně je a zápas s ním bych tedy bral všemi deseti. Je to skvělý komplexní zápasník, který tady v Česku nahání některým lidem hrůzu. Já chci ale ukázat, že je v českých a slovenských organizacích jen jeden král polotěžké váhy, který se neschovavá!!!! OSSSSSSSS

Jak vůbec hodnotíš organizaci RFA jako zápasník? Je něco, co ti zde chybí nebo by si chtěl naopak něco vypíchnout?

Nemůžu si na RFA stěžovat. Šel jsem tam bez předsudků a zatím to klape. Sportovní výkony, které jsem viděl v Bratislavě nebo Ostravě, byly parádní. Zápasy byly většinou vyrovnané a velmi atraktivní, ukázaly se nějaké nové tváře, rozhodčí předváděli kvalitní výkony. Kvalitativní posun mezi Bratislavou a Ostravou rozhodně byl, protože RFA dokáže naslouchat konstruktivní kritice. Lidé tady v CZ/SK vidí jen UFC, ve velmi, ale velmi těsném závěsu Oktagon a po dlouhé mezeře ničeho někde na dně RFA. Nedají jim absolutně žádnou šanci na rozjezd a nadávají už jen z principu. Jeden člověk psal, že jsem sice podal určitě skvělý výkon, ale má ke mně odpor, protože jsem v RFA. To je asi jeden příklad za všechny. Chce to jen čas, nic není hned.

Mockrát ti děkuji za rozhovor. Máš na závěr nějaký vzkaz pro fanoušky?

Fanouškům bych chtěl vzkázat, aby víc hodnotili sportovní výkony a ne to, co kde kdo komu řekl nebo kdo kde zápasí. Ale hlavně, aby nebrali vše pořád nesmyslně vážně. Nebo si pro vás dojdu!
 1 komentář na ““V polo-těžké váze je jenom jeden král,” říká Garba! Dopadne Ragozin?”

  1. jasne, niekto Garbu opisoval ako super cloveka, ktory z vyhry rozda tym co potrebuju, pomaha ludom, lebo je to vraj dalsi schod do neba, ale kludne si pre svoju slavu strihne zapas s rusom v obdobi, kedy to je absolutne nevhodne. To mu naozaj nedochadza, ze akykolvek sportovy vykon vyuzivaju tie ruske svine ne cele toho fasistickeho rezimu na svoju vlastnu propagandu? Ak toto teraz RFA rozbehne, tak je Marhansky uplny chudak. Tu realne vidiet, aky je Garba primitiv, keby mal torsku rozumu v hlave, tak na otazku novinara odpovie, ze sa tomu nevyhyba ale v tomto obdobi je to nevhodne. Ale co by sme cakali od gumy, ze?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *