V jakém městě zakotví organizace KSW v České republice?

KSW

Zákulisím už dlouhodobě kolují informace o tom, že by se polská organizace KSW ráda objevila v České republice. Tyto spekulace nedáno potvrdil i jeden z promotérů a majitelů KSW Martin Lewandowski. Jako místo konání se hojně uváděla Ostrava a předběžný datum byl zmiňován letošní říjen, ale to by pro polského giganta bylo příliš uspěchané a nesehnal by zajímavé české bojovníky. Svoji premiéru v ČR tak KSW odložilo na rok 2023.

Vašek Mikulášek reaguje na sporné ukončení zápasu a nabízí svou verzi

Ve středu 5.10. se konala velká tisková konference polské organizace KSW, na které Martin Lewandowski informoval, že příští rok má organizace v plánu opět 12 galavečerů, s tím, že 4 z nich se mají konat mimo Polsko. Po chvíli specifikoval, že jeden ze zahraničních galavečerů se uskuteční v zemi, kde již organizace jednou byla. Ve třech dalších se KSW objeví poprvé. Organizace zatím pořádala turnaje v Chorvatsku, Irsku a Anglii. A právě poslední z výše zmíněných Anglie má být místem, kam se KSW příští rok vrátí.

Pokud jde o nové lokace, je to určitě Česko a Německo, o kterých Lewandowski dlouho mluvil, ale ohledně termínů nebyl konkrétní. Není ani přesně známo, kde by se měl konat 4. galavečer. Připomeňme, že KSW měla už letos pořádat zahraniční akce. V plánech byly podobně jako příští rok 4 země: Anglie, Chorvatsko, Německo a Česká republika. Nakonec se polské organizaci nepodařilo zorganizovat ani jednu akci.

KSW a ČR

KSW se chtěla podívat do České republiky už letos. Narychlo vymyšlenou alternativou měl být galavečer v České republice, konkrétně v Ostravě, který nakonec nedopadl. Podle našich informací je velmi pravděpodobné, že organizace KSW příští rok uspořádá galavečer v České republice, který by měl být v plánu březen – duben. Podle mnoha polských zdrojů se tento turnaj uskuteční v liberecké Home Credit Aréně, kterou už by organizace měla mít údajně rezervovanou.

Momentálně v KSW působí pouze čtveřice českých zápasníků Michal Martínek, Magdaléna Šormová, Petra Částková a střídavé starty má Miroslav Brož. V organizaci už nepokračuje David Martinik, kterému skončila smlouva. V následujících měsících bude zajímavé sledovat, koho se podaří polské organizaci upsat pro tento turnaj. Nyní je situace pro KSW navíc dost komplikovaná, protože kontroverzní výsledky na proběhnuvším KSW 75 zrovna organizaci nenahráli pro vstup na český trh. Každopádně je dobré, že se majitelé postavili za Michala Martínka, kterému nyní pomáhají s protestem proti výsledku. 

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený KSW Czech Republic (@ksw_cz)


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *