V Austrálii jsou infuze zakázané, Makhachev však potrestán nebude!

Makhachev, Nowitzky

Od chvíle, kdy Dan Hooker veřejně obvinil Islama Makhacheva z podvádění a užívání nitrožilních infuzí po vážení před jeho zápasem s Alexanderem Volkanovskim na turnaji UFC 284, je kolem celého případu nejasno. Nyní se k této situaci vyjádřil senior viceprezident UFC pro zdraví a výkonnost sportovců Jeff Novitzky.

Bojovníci musí být na pozoru! OKTAGON má nového majitele černého pásu

„Pro všechny idioty, kteří tohle neustále řeší, bych rád řekl, že UFC bojovníci si klidně mohou dát 2-3 litry kapačky, pokud je to provedeno profesionálem. Příští týden všechny odhalím. Islam Makhachev je totiž jasná P4P jednička,“ napsal Abdelaziz na Twitter, ale pohotově svůj příspěvek mazal, protože mu nejspíš došlo, jak velkou hloupost udělal. Fanoušci však jeho zprávu stihli uložit, takže i přesto koluje sociálními sítěmi.

Jeff Novitzky, senior viceprezident UFC pro zdraví a výkonnost sportovců, zveřejnil na Twitteru vlákno, v němž vysvětluje současný postoj UFC k užívání infuzních látek. V sobotu byl také hostem komentátora Brendona Fitzgeralda, kde se Novitzky zabýval kontroverzí kolem Islama Makhacheva a užívání infuzí.  
„Myslím, že australská komise včera večer vydala prohlášení, že neexistuje žádný věrohodný důkaz o tom, že by porušil některá z jejich pravidel. Myslím, že to tak nechám,“ prozradil Novitzky, ale také řekl, že australská komise infuze zcela zakázala. „Mají specifické pravidlo, že kapačky jsou pro účely rehydratace zcela zakázány. Takže by vůbec nezáleželo na objemu ani na tom, jestli se na tom podílel lékař. Perth tyto kapačky úplně zakazuje.“ 

Předseda komise pro bojové sporty Západní Austrálie Bob Kucera ve svém prohlášení pro MMA Fighting uvedl, že neexistuje žádný „přesvědčivý důkaz“, že by některý ze zápasníků UFC 284 porušil pravidla. Pro kontext Novitzky před tímto prohlášením vysvětlil, že UFC a USADA v roce 2019 mírně zmírnily zákaz kapaček, aby umožnily bojovníkům před turnajem dostat infuzi, pokud onemocní a trpí dehydratací. Každý bojovník se však musí řídit specifickými pravidly každé státní komise, kde se zápas koná, což v případě Islama Makhačeva byla západní Austrálie. Ovšem zdejší komise neprokázala, že by Makhachev před turnaj UFC 284 užíval infuzi, což je ale v rozporu s prohlášením, které napsal a poté raději smazal manažer Ali Abdelaziz.  

 
 
 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *