Usyk i přes kontroverzní moment stále kraluje! Čech bohužel neuspěl

Usyk

Oleksandr Usyk v sobotu proti Danielu Duboisovi splnil roli velkého favorita, ale zápas se neobešel bez kontroverze. Usykovu působivou obhajobu titulů organizací WBA, WBO a IBF v těžké váze – završenou knockoutem v devátém kole – zastíní rozhodnutí rozhodčího ohledně možného úderu pod pás.

Říkali, že Max nemá sílu. Reakce na hlavní zápas UFC v Singapuru

Dubois zasáhl Usyka v 5. kole úderem, který rozhodčí označil za nedovolený. Usyk potřeboval celých pět minut na to, aby se vzpamatoval. Opakovaný záběr ukázal silný Duboisův úder přímo na okraj pasu. Mezi fanoušky a komentátory se okamžitě rozhořely debaty o tom, zda byl Usyk faulován, nebo Dubois vyslal čistý úder. Duboisův tábor byl tímto rozhodnutím pobouřen. Slíbili, že se proti rozhodnutí odvolají, a ptali se, proč Duboisovi nebyl odečten bod, pokud byl faul oprávněný. 

„Nemyslel jsem si, že to byl zakázaný úder, a dnes večer jsem byl ošizen o vítězství,“ řekl Dubois po zápase. Usyk byl v předchozích kolech celkem pomalý a klidný, ale po diskutovaném úderu ožil. Usykovo odhodlání k útoku vedlo k vzrušující druhé polovině zápasu. Usyk si počínal aktivně a zasadil několik pěkných jabů. V 8. kole si Usyk připsal první oficiální knockdown zápasu. Duboise zachránil gong, ale v 9. kole už „nepřežil“ tvrdou pravačku.
Usyk opět obrací svou pozornost k velmi očekávanému zápasu o titul s Tysonem Furym o nesporného šampiona těžké váhy, ale má pochybnosti poté, co předchozí jednání ztroskotala. „Zítra jsem připraven…“ řekl Usyk po zápase. „Bude to Tyson Fury chtít? Nemám tušení. Ale já jsem připraven.“ 

Na galavečeru ve Vratislavi se představil také český zástupce Vojtěch Hrdý (1-3), který se střetl se synem bývalého britského mistra světa „Prince“ Naseema, Aadam Hamed (1-0) neponechal nic náhodě a zápas musel být ukončen v prvním kole. Vojtěch Hrdy vydržel ve vratislavské Tarczynski Areně pod širým nebem dvě minuty a devět sekund jednostranného prvního kola, než byl do ringu vhozen ručník.

 

Usyk vs Dubois – Výsledky:

 •  Oleksandr Usyk  def  Daniel Dubois KO/TKO, 1:49 R9
 •  Aadam Hamed  def  Vojtech Hrdý KO/TKO, 2:09 R1
 •  Denis Berinchyk  def  Anthony Yigit Unanimous Dec
 •  Hamzah Sheeraz  def  Dmytro Mytrofanov KO/TKO, 0:35 R2
 •  A. Ngamissengue  def  Fiodor Cherkashyn Majority Dec
 •  Daniel Lapin  def  Aro Schwartz KO/TKO, 2:25 R6
 •  Vasyl Chebotar  def  Joel Julio KO/TKO, 1:15 R6
 •  L. Mullajonov  def  N. Amanzholov KO/TKO, 2:13 R1
 •  Bryce Mills  def  Damian Tymosz Unanimous Dec
 •  Ziyad Al Maayouf  def  János Pénzes Unanimous Dec
 •  Rafal Wolczecki  def  Roberto Arriaza KO/TKO, 2:59 R3


3 komentáře na “Usyk i přes kontroverzní moment stále kraluje! Čech bohužel neuspěl”

 1. Pingback: "Jednooký" Smith i přes handicap triumfoval nad Ryanem Spannem

 2. Pingback: Grappler Aleksei Oleinik debutoval v boxu a blýsknul se tvrdým KO!

 3. Pingback: Tyson Fury bude šokován silou Francise Ngannou! | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *