Usman prozradil, s jakým zraněním šel do odvety s Colbym

Kamaru Usman
S ohledem na to, jak moc se šampion Kamaru Usman pod vedením trenéra Wittmana zlepšil v postoji, což dokázal například v odvetě s Masvidalem, kterého tvrdě ukončil ve druhém kole, se tak trochu čekalo, že by měla být odveta s Colbym relativně jasnější záležitostí. První duel byl totiž hodně vyrovnaný, ale byl to právě Usman, kdo byl od té doby aktivnější a udělal větší posun. Nakonec jsme však znovu dostali hodně vyrovnaný souboj na 5 kol, ze kterého jako vítěz na body odcházel Usman. Jak to, že nebyl tak dominantní, jak se možná čekalo? Vysvětlení je jednoduché. Kamaru šel totiž do zápasu s hodně nepříjemným zraněním, které přímo ovlivnilo jeho přípravu.
Cverna pohotově asistoval při záchraně dětského života

“Člověk si občas zlomí ruku. Před soubojem s Colbym jsem si tu ruku právě zlomil. Stalo se to tři týdny před zápasem a od té doby jsem si ani jednou netrefil lapy nebo nedal sparring. Až těsně před zápasem jsem jí poprvé použil. Samozřejmě jsem nemohl dopustit, aby se tohle info dostalo ven a Colby ho pak využil pro přípravu taktiky. Tři týdny jsem tu ruku v podstatě nepoužíval a poprvé jsem jí zatížil až v zákulisí před zápasem, když jsem se rozehříval. Byla to pravačka. Zlomil jsem si jí o něčí hlavu. Ten někdo byl Justin Gaethje. Máme stejného trenéra a jsme hlavní tréninkoví partneři, bráchové a samozřejmě zabijáci. Občas mi dá Justin pěkně na prdel,” prozradil Kamaru Usman v posledním rozhovoru.
Usmanovo další vítězství je tak o to působivější. Pokud totiž několik týdnů ruku pořádně nepoužíval a pak předvedl výkon, který předvedl, tak si jen těžko představovat, kdo by ho mohl v blízké době nějak výrazněji ohrozit. Ani jeho největší rival na něj nestačil a to už je co říct.

S klidem tak asi můžeme říct, že je Usman zaslouženě na prvním míst P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi.


1 komentář na “Usman prozradil, s jakým zraněním šel do odvety s Colbym”

  1. Pingback: Legendární Jose Aldo se opřel do krajana Paula Costy | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *