UFC Usman vs Edwards 2: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer, který se koná v Salt Lake City. V hlavním zápase večera uvidíme odvetný titulový souboj mezi šampionem Kamaru Usmanem a Leonem Edwardsem. V hlavním předzápase nás čeká zajímavý souboj mezi Paulem Costou a Lukem Rockholdem. Dále se na turnaji představí česká zápasnice Lucie Pudilová, která se střetne s Číňankou Yanan Wu. Celý turnaj UFC, můžete sledovat na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Proč se talentovaný Losene Keita v blízké době do UFC nedostane?

Lucie Pudilová vs Yanan Wu – Pudilová zvítězí na body 2,00

Lucie Pudilová se odbude svoji druhou premiéru v organizaci UFC, kam se vrací po dvou a půl letech. Za tu dobu Lucie stihla hned šest zápasů na půdě organizace OKTAGON a připsala si bilanci 5-1. Nestačila pouze na další bývalou bojovnici UFC Talitu Bernardo, se kterou padla na body. Pudilová nedávno opět změnila přípravu, když se odstěhovala do Irska, kde nyní trénuje ve vyhlášeném gymu SBG (Straight Blast Gym) pod vedením zkušeného Johna Kavanagha. Lucie od té doby začala být více komplexní a do zápasů chodí s jasným plánem a ne “jak se to zrovna povede”.

Soupeřkou Lucie Pudilové bude Číňanka Yanan Wu, která v tomto zápase bude bojovat o novou smlouvu s organizací UFC. Momentálně má totiž na svém kontě pět soubojů v prestižní organizaci, ale pouze v jednom odcházela jako vítěz, když zdolala americkou zápasnici Lauren Mueller, která už od roku 2019 nefiguruje na soupisce UFC. Yanan Wu vystudovala univerzitu tělesné výchovy, kde se specializovala na Sandu. Plus jistě nesmíme podceňovat její BJJ, ale i tak by si Lucie Pudilová měla s touto soupeřkou poradit a oslavit “první” vítězství v UFC.

Marcin Tybura vs Alexandar Romanov – Romanov zvítězí ve 2. nebo 3. kole 3,00

Před poslední těsnou porážkou se Marcin Tybura držel na šňůře pěti vítězných zápasů a v divizi si nacházel své místo. Alexander Romanov jede naopak stále jako perfektně seřízený stroj, který už má na svém kontě šestnáct vítězství. Pouze jednou došel až k bodovým rozhodčím. Romanov se od sedmi let věnuje Řecko-římskému zápasu, ale chvíli byl také sumo zápasníkem. Zajímavostí je, že Romanov vystudoval právnickou fakultu Komratské státní univerzity a pedagogickou fakultu Kišiněvského sportovního institutu, ale ve sportovní kariéře se mu daří zatím ještě lépe.

Marcin Tybura je jedním z nejkonzistentnějších zápasníků v těžké váze. Pokaždé, když vstoupí do oktagonu, snaží se v klinčovém zápase dojít k vítězství. Ale celkově má dost podobný styl jako Romanov, ale ten ho má přeci jen vybroušený k dokonalosti. Tybura si v zápase s Volkovem připsal hned šestnáct pokusů o takedown, ale ani jeden nedokázal proměnit a to je voda na mlýn Alexandera Romanova. Ten má v UFC bilanci – 23 pokusů o takedown a z toho hned 16 úspěšných, což dělá úspěšnost kolem 70 %. Tybura má v UFC úspěšnost kolem 32 %. V pěti zápasech v UFC zároveň Romanov zaznamenal hned tři submise. Alexander Romanov je zkrátka dominantní zápasník, který se možná nepodobá žádnému v UFC. Myslím, že Romanov bude na začátku zkoušet spíš postoj, protože Tybura bude očekávat takedown, ke kterým moldavský zápasník přistoupí spíše v pozdější části zápasu.

 Tipy:

Tipsport, UFC

Tip na tiket:

TipsportNapsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *