UFC Tsarukyan vs Gamrot: Analýza, Tipy a Sázky

UFC, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme souboj Armana Tsarukyana a Mateusze Gamrota. Dále se můžete těšit na Umara Nurmagomedova, Shavkata Rakhmonova, Rodolfa Vieiru nebo Thiaga Moisese. Celý turnaj UFC, můžete sledovat na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 150 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Šampion Jiří Procházka nabízí stručný názor na Clash of the Stars

Neil Magny vs Shavkat Rakhmonov – Rakhmonov zvítězí ve 2. nebo 3. kole 3,20

Bývalý šampion M-1 Global Shavkat “Nomad” Rakhmonov si ve svých zápasech počíná velmi suverénně. Pouze jednou ze svých patnácti soubojů, se dostal do třetího kola a k bodovým rozhodčím zatím nikdy. Na svém kontě má osm knockoutů a sedm submisí. Velice komplexní zápasník ve svém předposledním souboji ukončil Michela Prazerese (26-4), pro kterého to bylo vůbec první ukončení v jeho 21leté kariéře! Naposledy si poradil i se šikovným postojářem Carlstonem Harrisem. Nyní se utká s Neilem Magnym, který má nejdelší rozpětí paží ve welterové divizi. Díky tomu si umí své soupeře držet na distanc a spoléhá se na přesné údery přední rukou. Má velmi opatrné začátky, kdy většinou soupeře dlouho načítá.

Rakhmonov je velmi dynamický a jakmile cítí, že je soupeř zlomený, tak jde po ukončení. Samozřejmě i zde by mohlo přijít nějaké rychle ukončení, ale myslím, že si oba zápasníci budou uvědomovat důležitost tohoto duelu. Rakhmonov už také ukázal, že něco vydrží, když se sám dostane do problému. V zápase s aktuálním šampionem Eagle FC Faridunem Odilovem byl ve druhém kole kousek před ukončením, ale nakonec svého soupeře sám ukončil ve třetím kole. “Nomad” je zkrátka další zajímavý prospekt welterové váhy, kterému je teprve 27 let a budoucnost v UFC má teprve před sebou. 

Rodolfo Vieira vs Chris Curtis – Vieira zvítězí na submisi 2,68

Momentálně ve střední váze UFC nenajdete lepšího zemaře. Rodolfo Vieira je mnohonásobným světovým šampionem v BJJ. Také si v roce odvezl zlatou medaili z prestižního ADCC. V UFC má zatím čtyři zápasy a třikrát zvítězil jak jinak než na submisi. Jediná porážka přišla s Anthonym Hernandezem, která doslova šokovala mnoho fanoušků i odborníků. Nicméně Vieira po zápase přiznal, že mu 14 dní před tímto soubojem zemřela babička a v zápase s Hernandezem byl myšlenkami jinde. To poté napravil v duelu s Dustinem Stoltzfusem, kterého ukončil ve třetím kole a samozřejmě na submisi. Vieira vlastní černý pás, který získal pod známým BJJ trenérem Juliem Césarem Pereirou.

Pokud se podíváme na jeho soupeře Chrise Curtise, tak v jeho zápasech můžeme vidět, že se spoléhá hlavně na údery přední zadní, ale v obou rukách má doslova dynamit. Vieira ale v minulosti ukázal, že jeho brada něco vydrží. Každopádně pokud někdo do dnešního MMA skvěle přenesl BJJ, tak je to právě Vieira. Navíc je v duelu outsiderem a krásný kurz se musí využít.

UFC, Tipsport

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *