UFC se s tím nemazalo! Známý bojovník o interim titul je pryč

UFC Benavidez
V průběhu roku jsme v rámci UFC byli svědky poměrně intenzivního propouštění, které se nevyhnulo ani hodně známým tvářím. Postupně jsme se například rozloučili se Silvou, Romerem, Johnsonem, Overeemem, dos Santosem a mnoha dalšími bojovníky a bojovnicemi. Nyní došlo na další poměrně znatelné propuštění. V lize mistrů totiž končí bojovník, který v minulosti bojoval o prozatímní titul a často se pyšnil tím, že v Khabibově stylu vidí mezery, které by v případném vzájemném souboji dokázal snadno zneužít.
GOAT v úzkých! Jon Jones dostal pořádnou lekci pokory

Mnohým určitě došlo, že propuštěným borcem je Kevin Lee, který v minulosti bojoval s Fergusonem o prozatímní titul, ale prohrál. Právě prohra s Tonym odstartovala kolísající období. Lee sice následně dokázal porazit Barbozu, ale poté dvakrát prohrál s Iaquintou a dos Anjosem. Poté se mu podařil husarský kousek, když neuvěřitelným kopem na hlavu ukončil Gillespieho. Zdálo se tedy, že se Kevin vrátí na vítěznou vlnu, ale opak byl pravdou. Znovu totiž přišly dvě prohry s Oliveirou a poté i Rodriguezem. Z posledních 7 zápasů to tak má Kevin 2-5, což není moc sympatická bilance.

Kevin měl navíc v minulosti problémy s váhou a hodně ho trápila zranění. Aby toho nebylo málo, tak byl nedávno potrestán ze strany USADA za porušení anti-dopingových pravidel. To už asi bylo na UFC moc, takže se s Kevinem rozloučilo. Trest od USADA byl přitom úplně zbytečný a Lee se mu mohl snadno vyhnout.
Komise jednomyslně odhlasovala suspendování Kevina Leeho do 28. února 2022 poté, co měl pozitivní test na amfetaminy po testu, který byl provedený po jeho posledním souboji s Danielem Rodriguezem. Lee dříve prozradil, že dotyčným amfetaminem byl Adderall, který používá k léčbě ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou).

“Nebyl by to problém, ale byl jsem v tom trochu arogantní,” řekl Lee v říjnu v podcastu MMA Hour. „Myslel jsem si, že se bez něj obejdu a že se z mého těla dostane mnohem rychleji. Měl jsem požádat o terapeutickou výjimku, která by mi v případě schválení umožnila látku užívat. Nejraději bych se za to nakopal, protože je to legitimní předpis, je to legitimní diagnóza a myslím, že jsem se zachoval hodně neprofesionálně.”

Kromě pozastavení činnosti mu Nevadská atletická komise vyměřila pokutu ve výši 16,500 dolarů jako trest za neúspěšný test na drogy a také 326 dolarů za administrativní poplatky. Obojí se musí nejdříve zaplatit a teprve pak může Kevin Lee požádat o novou licenci. Zároveň musí jít znovu na test, který prokáže, že je úplně čistý.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *