UFC se oficiálně spojilo s WWE! Za kolik pořídíte podíl?

V roce 2016 došlo k masivnímu obchodu, kdy bylo UFC odkoupeno společností Endeavor za neuvěřitelné 4 miliardy dolarů, což je v přepočtu 86 304 000 000 Kč, což by některým zemím vystačilo jako rozpočet na několik let. Nyní stejná společnost realizovala další velký obchod, díky čemuž dojde ke spojení dvou obrovských značek do nevídaného impéria. WWE a Endeavor, společnost, která provozuje UFC, se oficiálně staly TKO, novou společností pro sportovní zábavu v hodnotě 21,4 miliardy dolarů (cca 490 miliard korun).

Hora svalů je pryč! Podvodník Liver King vysadil steroidy a výrazně splasknul

Vedení společnosti TKO v úterý zazvonilo na zvonek na newyorské burze, aby oznámilo vznik nové veřejně obchodované společnosti, pod kterou spadají značky UFC a WWE. Společnost Endeavor Group Holdings Inc. má v nové společnosti 51% kontrolní podíl. Stávající akcionáři WWE drží 49% podíl. Novou společnost povede generální ředitel Endeavor Ari Emanuel. Vince McMahon, výkonný předseda WWE, bude v nové společnosti zastávat stejnou funkci a údajně kontroluje více než 16 procent hlasovacích práv a celkový podíl v TKO. Prezident UFC Dana White má nyní titul generálního ředitele, i když se očekává, že jeho role zůstane z velké části stejná jako dosud. Současný generální ředitel WWE Nick Khan bude prezidentem profesionální wrestlingové značky. 

„Vytvoření společnosti TKO představuje novou vzrušující kapitolu pro UFC a WWE jako lídry v oblasti globálního sportu a zábavy,“ uvedl Emanuel v tiskové zprávě. „Vzhledem k jejich trvalému propojení se sítí Endeavor jsme přesvědčeni o naší schopnosti urychlit jejich růst a uvolnit dlouhodobě udržitelnou hodnotu pro akcionáře. S UFC a WWE pod jednou střechou poskytneme bezkonkurenční zážitky více než miliardě vášnivých fanoušků po celém světě.“
Společnost TKO se začala v úterý obchodovat na newyorské burze pod symbolem „TKO“. Cena akcií se otevřela na 102 dolarech a během prvních 90 minut obchodování zaznamenala mírný pohyb nahoru a dolů. Fúze znamená konec sedmdesátileté vlády rodiny McMahonů v čele WWE. McMahon odešel ze své funkce v červenci 2022 poté, co vyšla najevo obvinění z poskytování peněz za mlčení. Jeho dcera Stephanie a Khan působili jako spoluředitelé. Sedmasedmdesátiletý McMahon se však svých povinností ujal znovu v lednu, kdy Stephanie odstoupila a on znovu podepsal smlouvu se společností. McMahonova smlouva byla údajně dvouletá.

„Jedná se o vyvrcholení desetiletého partnerství mezi společnostmi Endeavor a WWE v rámci strategických iniciativ včetně zastupování talentů a mediálních práv. Vzhledem k našemu důvěryhodnému vztahu založenému na spolupráci a neuvěřitelným úspěchům společnosti Endeavor při rozvoji UFC věříme, že WWE má v rámci TKO optimální pozici pro budoucí růst a úspěch,“ uvedl McMahon v tiskové zprávě. „I nadále se soustředíme na to, abychom našim fanouškům po celém světě poskytovali služby a společně se společnostmi UFC a Endeavor posunuli náš byznys na další úroveň.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *