UFC se k Weidmanovi, který se vrací po děsivém zranění, zachovalo neuctivě?

Weidman

Bývalý šampion UFC ve střední váze Chris Weidman je rád, že se po zotavení z nepříjemného zranění nohy vrátí opět do akce, ale není nadšený ze svého umístění na kartě UFC 292. „Neuctivé“ umístění na galavečeru UFC 292 je pro něj další motivací při návratu po vážné zlomenině nohy.

Trůn je volný! Promotér Novotný oficiálně potvrdil odebrání OKTAGON titulu

Na turnaji UFC 292 se Weidman (15-6, 11-6 UFC) utká s Bradem Tavaresem (19-8, 14-8 UFC). Galavečer se koná v TD Garden v Bostonu a hlavní kartu můžete sledovat od 4:00 na Premier Sport. Weidman je zvyklý zápasit na hlavních kartách. Tento víkend se však poprvé od roku 2011 vrací na prelims, kde startoval naposledy na turnaji UFC 139, kde v prvním kole porazil Toma Lawlora na submisi. 

„Je to trochu neuctivé, abych byl upřímný. Nebudu předstírat, že to tak není,“ řekl Weidman televizi ESPN. „Byl jsem dva roky mimo, zlomil jsem si nohu na turnaji UFC 261 – na první kartě po COVIDu, první plně zaplněná aréna v Jacksonville. Nasadil jsem svůj krk a oni mě pak dají na prelims? Chystám se jim ukázat, že je to špatný nápad. Ale víte co? Nakonec je to asi pro všechny lepší, protože je to motivace navíc.“
Weidman dále vysvětlil, že cesta k návratu do zápasové formy nebyla snadná. Ve skutečnosti chtěl během rekonvalescence více než starosti o další zápasení věnovat jen své rodině. Nyní je už vše v pořádku a Weidman je připraven startovat na dalším číslovaném turnaji, i když přistál na prelims. Nakonec už jen to, že se po zranění dostal až sem, je pro bývalého šampiona velkým úspěchem. 

„Za to, že jsem tady, jsem vděčnější než kdy jindy, protože jsem nevěděl, jestli se opravdu budu moci ještě vrátit,“ řekl Weidman. „Jsem opravdu moc šťastný, že jsem tady.“

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *