UFC plánuje zápas o vyzyvatele pro vítěze bitvy Procházka vs Pereira

Procházka

Zatím to sice nebylo oficiálně potvrzeno, ale obecně se počítá s tím, že bychom se ideálně v prosinci mohli dočkat titulové bitvy Jiří Procházka vs Alex Pereira. Bývalý šampion střední váhy totiž na turnaji UFC 291 porazil bývalého šampiona polo-těžké váhy Jana Blachowicze a jasně si tak řekl o titulovou šanci. Vedení UFC už navíc plánuje i další velký zápas, který by mohl rozhodnout o tom, kdo bude náhradník pro titulový duel Procházka vs Pereira a případně i další soupeř.

Vémola prozrazuje, jak ho promotér Novotný před posledním zápasem znervóznil

„Zápas byl naplánován na 21. října, soupeře zatím neznáme. Nejspíš to bude Aleksandar Rakič, nebo se opět utkáme s Nikitou Krylovem,“ uvedl trenér Magomeda Ankalaeva Sukhrab Magomedov. Dodal však, že Ankalaev je připraven bojovat s jakýmkoli soupeřem, který mu bude nakonec přidělen. Nakonec totiž bývalý titulový vyzyvatel nejspíš nebude bojovat s Rakićem ani Krylovem, ale s Johnnym Walkerem, což slibuje hodně zajímavý zápas.

Ankalaev má na kontě 17 výher v MMA, jednu prohru a jednu remízu. 11. prosince 2022 Ankalaev zápasil o titul UFC s Polákem Janem Blachowiczem. Zápas trval pět kol a skončil remízou. Ruský bojovník nesouhlasil s rozhodnutím rozhodčího a pohrozil odchodem z organizace, protože ho prezident UFC Dana White veřejně kritizoval za jeho pasivitu v prvních kolech zápasu. 
Walkera jsme pak naposledy viděli v akci se Smithem, kterému Johnny dominoval a jasně vyhrál na body, ale UFC prezidenta tím moc neohromil. White měl totiž za to, že do toho Walker mohl dát víc a že šel hodně na jistotu, což Johnny vlastně následně přiznal a uvedl, že byl radši opatrnější, než aby inkasoval tvrdou ránu, která by ho připravila o výhru.

Pokud se souboj Ankalaev vs Walker opravdu potvrdí, tak dostaneme klasický duel zemař vs postojář, ve kterém půjde o to, kdo si prosadí svou. Na stejné akci v Abu Dhabí pak dostaneme i odvetu Makhachev vs Oliveira 2 a nebo bitvu Costa vs Chimaev. Zkrátka další krásná karta, která se navíc bude vysílat v pro nás vhodný čas.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *