UFC opět v České republice? White prozrazuje nejen evropské plány
Máme za sebou galavečer UFC 286, na kterém Leon Edwards obhájil titul welterové váhy, když v pětikolovém zápase porazil na body Kamaru Usmana. Na pozápasové tiskové konferenci byl prezident UFC Dana White dotázán na další evropské zastávky UFC a prozradil, že organizace je opět připravená vyrazit do celého světa.
Tak už známe jména náhradníků pro bitvu Kincl vs Vémola 2?

Organizace UFC se chystá vrátit do zemí, jako je Švédsko, Česká republika a Polsko. Chce také nově navštívit Itálii a Španělsko, ale turnaje na všech těchto místech se pravděpodobně uskuteční přibližně během následujících tří let. Na pozápasové tiskové konferenci k turnaji UFC 286, který se konal 18. března v Londýně, byl prezident organizace Dana White dotázán, zda se UFC plánuje vrátit i na další evropské trhy, kde už se organizace představila, včetně České republiky, Polska a Švédska. 

O Polsku se spekulovalo v poslední době nejvíce. Pokud si na Google zadáte UFC Poland, tak na vás „vyskočí“ datum 29. dubna. Tento termín měla organizace v Polsku nejspíše rezervovaný, ale rozhodla se návrat na tamní trh prozatím odložit. U našich sousedů se zatím konaly dva turnaje UFC, ve Švédsku pak šest akcí.   
„Galavečery máme naplánované až do června. Pro naše další akce máme v plánu vždy několik lokalit, o kterých přemýšlíme a rozhodujeme se později. Neustále pracujeme na tom, kam se vydáme. Jsme však opět připraveni vyrazit do celého světa. Pravděpodobně nám bude trvat asi tři roky, než se vrátíme na všechna místa, kde jsme už byli. Takže určitě nestihneme všechno letos, ale v následujících letech se na tato místa vrátíme. Pokud se tedy svět opět nezblázní,“ řekl prezident UFC Dana White. 

Organizace UFC se v České republice představila zatím pouze jednou. V roce 2019 zavítala do pražské O2 arény, kam přivezla několik vycházejících hvězd. V Praze se například představili budoucí šampioni Jan Blachowicz a Petr Yan. V té době mělo Česko v UFC pouze jediného zástupce v podobě Lucie Pudilové. Galavečer tehdy přilákal 16,583 diváků a UFC na vstupném vybralo 1,606,176 dolarů. Dnes má Česko a Slovensko v největší světové organizaci pět zástupců, včetně bývalého šampiona polo-těžké váhy UFC Jiřího Procházky. Slova prezidenta UFC nám tedy dávají naději, že se UFC v České republice opět představí.  
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *