UFC má pro fanoušky do roku 2023 další špatnou zprávu, kterou neuslyší rádi

UFC

Na první pohled se může zdát, že být MMA fanouškem není zase až tak náročné a v České republice to do jisté míry opravdu platí, ale to samé bohužel nemohou říct naši kolegové ze zahraničí, kteří jistě moc neuvítají novinku, kterou UFC nově oznámilo.

Macek reaguje na zranění Žraloka! Novotný doplňuje informace k Magardovu titulu

Bohužel totiž bylo potvrzeno, že nás čeká další zdražování PPV. K tomu došlo už na začátku tohoto roku a zdá se, že trend bude pokračovat i v roce 2023. V zahraničí bylo doposud PPV, tedy hlavní karty velkých číslovaných turnajů, k dispozici za 74,99 dolarů, což je v přepočtu cca 1 700 Kč. Nově však od turnaje UFC 283 bude stejné PPV k dispozici za 79,99 dolarů, tedy za cca 1 825 Kč.

Za zdražení přitom nemlže přímo UFC, ale stanice ESPN, potažmo společnost Disney, která mediální kolos vlastní. Cena PPV se prý zvyšuje kvůli zkvalitnění služeb a kvůli popularitě MMA a UFC obecně. Dana White už na začátku tohoto roku upozorňoval, že se zdražováním nemá nic společného, ale že z něj rozhodně není nadšený, „Do toho nemáme co mluvit. Placené přenosy jsme předali ESPN, takže ano, je to jejich rozhodnutí. Víte, co si o těchto věcech myslím. Nemám rád, když se ceny zvyšují, ale není to moje rozhodnutí. Je to jejich rozhodnutí.“

   

U nás naštěstí můžeme PPV karty sledovat skrze domácí stanice a nebo Tipsport, ale v zahraničí je ke sledování UFC nutné mít koupenou službu ESPN+ a k tomu ještě pokaždé dokupovat PPV. Když se tedy vše sečte, tak jako USA fanoušek dáte za sledování UFC v základu cca 1 000 dolarů, tedy téměř 23 000 Kč. Pokud chcete na nějaký turnaj vyrazit osobně a nebo si kupujete merch, kartičky a podobně, tak se dostanete na ještě vyšší částku.

U nás se cena PPV napříč organizacemi pohybuje kolem 10 euro, tedy kolem 250 Kč, což je přiměřená cena s ohledem na to, že za nákup dostaneme několik hodin zábavy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *