UFC je na Peňáze moc brzo? André Reinders reaguje

Matěj Peňáz UFC
 

Nedávno jsme se dočkali skvělé zprávy. Matěj Peňáz totiž oznámil, že bude na konci srpna v rámci projektu Dana White´S Contender Series bojovat o UFC smlouvu. Pokud tedy vše dobře dopadne, tak by mohla mít česká MMA scéna dalšího zástupce v lize mistrů. Objevily se však i hlasy, že je v případě Matěje na UFC ještě hodně brzy. Money měl totiž premiérový MMA zápas na konci roku 2020. Co na to říká trenér André Reinders?
Psychopat Bejr zuřivě reaguje na výzvu od Filipa Grznára

“To je na větší diskuzi. Ale i já sám jsem byl překvapený, že ta nabídka přišla relativně brzo, čekal jsem to třeba za rok. Ta nabídka ale přišla i kvůli tomu, že Peňáz je v profesionálním bojovém sportu dlouho, měl například úspěšnou kariéru v kickboxu. A v případě, že přijde nabídka od něčeho, o co usilujete, tak je těžké jí odmítnout. I když hodně lidí říká, že je to možná ještě brzo, tak přesto věřím, že Matěj může v UFC uspět,” reagoval trenér André Reinders pro server Sport.cz na dotaz, zda v případě Matěje přeci jen na UFC ještě není moc brzy. “Narovinu, UFC přímé smlouvy dává výjimečně, většinou to jsou zápasy na poslední chvíli. Nebo to například může být typ alá Jiří Procházka, který byl šampionem RIZINu. Většina nových zápasníků proto prochází právě tím Contenderem, kde se utkávají ti největší světoví talenti. Je to závěrečná prověrka před UFC.”

Samozřejmě je jedna věc dostat se do UFC a pak se v něm také prosadit a podávat stále skvělé výkony a vyhrávat. To často záleží na tom, jak moc chce vedení daného borce budovat. Pešta a nebo Pudilová by mohli vyprávět o tom, jaké to je, když před vás vedení staví jednu velkou výzvu za druhou, “Je tam samozřejmě velká konkurence. Samozřejmě bude záležet i na tom, jak s ním budou matchmakeři a UFC zacházet. Může například přijít to, že mu dají silného wrestlera a to by bylo jasné, že to pro Matěje bude těžší zápas. Pakliže mu ale dají někoho, kdo je zaměřený na postoj, tak je to něco jiného. Musíme ale počítat s více variantami. Každopádně věřím, že je Matěj na to připravený. Na svém wrestlingu a zemi pracuje neuvěřitelně rychle, i u nás na tréninku nejlepším zápasníkům dělá problémy ho dostat na zem. I proto věřím, že se dokáže rovnat s kýmkoliv.”
 

Novotný by počkal…

“Já osobně samozřejmě nejsem rád. Nedávno jsem se o tom bavil s jedním manažerem, že to je v hajzlu, že s tím musíme něco udělat v rámci MMA, protože ty investuješ velké peníze do borce, proma a tak dále a pak vlastně kdykoliv přijde strýček Dana a jsi nahraný. V rámci hokeje to je taky, že ti tady vykousnou kohokoliv a taky vím, jak je s tím hokej dlouhodobě nespokojený a že se tam řeší nějaké výchovné a podobně. V tomto směru je to vlastně absolutně debilní, ale má to několik rovin.

Já to Matějovi bezpochyby přeju, ať si jde za svým. Myslím si, že je schopný porazit v podstatě kohokoliv, koho proti němu v Contenderu postaví. Myslím si, že už je připraven i na těžší soupeře tady. Trochu mě mrzí, že když jsem to tady říkal a snažil jsem se o ještě atraktivnější/těžší soupeře, ne že by neměl dobré soupeře, tak ho trenéři brzdili a nesouhlasili a teď najednou jdeme do Contenderu a z Contenderu do UFC.
 

Řekl bych, že v Contenderu budou borci, které Matěj porazit umí, ale jestli si myslím, že je Matěj připravený na to, aby udělal tu díru, na kterou by byl připravený za rok, za třeba další tři zápasy, kde by se mohl otestovat proti těžkým soupeřům, třeba jako je Patrik Kincl nebo Lohoré? To si myslím, že na to ještě čas byl, že by mu nic neuteklo a že v tomto směru já i jako fanoušek a kamarád si myslím, že je čas, že to UFC mohlo počkat, že není kam spěchat.

Speciálně v jeho letech. Měřil bych to očima virtuálního zápasu Peňáz vs Mach. Kdybyste tuto dvojici dali dohromady, což se klidně může stát, bylo by to od UFC poměrně chytré, tak byli byste si jistí, že Peňáz Macha porazí? Když se podíváme na Macha, jak si stojí ve střední váze, tak dostáváme odpověď, zda jsme si jistí, že je to dobře, že jde Matěj zkusit tuto cestu. Vždy to budou dva a možná i více pohledů. Já mu to samozřejmě maximálně přeju, aby uspěl, ale speciálně v jeho případě nebylo kam spěchat, ale pokud jde o Matěje, tak ho ještě v OKTAGONu uvidíte. Můžete se těšit na velkou novinu,” reagoval Ondřej Novotný v rámci svého vysílání MMA Letem Světem.
 

Je pravda, že Matějova kariéra je teprve v začátku. První profesionální MMA zápas měl totiž na konci roku 2020. Teď v květnu 2022 má bilanci 6:0 s tím, že úroveň soupeřů se postupně zvedala a přes všechny zkoušky Money prošel. Contender pak bude další velkou výzvou. Na druhou stranu Matěj dělá vše pro to, aby uspěl. Jako elitní postojář se přesunul do Švédska, kde po boku zvířat, jako je Chimaev, Latifi a další neúnavně driluje zem, což ho rozhodně obrovsky posune. Matěj má nyní v podstatě v ruce skvělé karty a pokud je dobře zahraje, tak se můžeme těšit na hodně velké věci.


 

1 komentář na “UFC je na Peňáze moc brzo? André Reinders reaguje”

  1. Pingback: Martina Jindrová jde do boje o miliony! Kde zdarma sledovat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *