UFC Fight Night Yan vs Dvalishvili: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme souboj bývalým šampionem Petrem Yanem a Merabem Dvalishvilim. Dále se na tomto galavečeru představí Alexander Romanov, Alexander Volkov, Nikita Krylov, Said Nurmagomedov nebo Jonathan Martinez. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 21:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Ondruš reaguje na vyjádření Novotného ohledně lhaní a přidává kontext

Petr Yan vs Merab Dvalishvili – Zápas skončí na body 1,55

Při pohledu na dosavadní bilanci obou zápasníků zjistíme, že oba v profesionální kariéře zaznamenali čtyři porážky, ale Yan má na kontě o jedno vítězství více (16), zatímco Dvalishvili 15. Gruzínský bojovník má také lepší poměr TKO/KO (44 %) oproti pouhým 21 % u druhého jmenovaného. Stylisticky jsou oba bojovníci výbušní zápasníci, kteří jsou schopni svého soupeře knockautovat jediným úderem. V kardiu také nebude nijak velký rozdíl, navíc jdou za každou cenu vpřed a tak bude zajímavé sledovat, kdo ubere ze své strategie. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, že Dvalishvili se v poslední době zlepšil v postoji, což bylo patrné v jeho posledním zápase s Aldem. Ovšem stále nejspíš nedosahuje kvalit Petra Yana, který se může spolehnout i dobrou obranu proti takedownům (úspěšnost 90 %).

Dvalishvili navíc v posledním souboji neproměnil ani jeden z šestnácti pokusů o takedown, byť si dokráčel pro vítězství, tak by to pro něj mělo být varováním. Pokud si Yan strhy soupeře pohlídá, tak v postoji by měl být lepším zápasníkem. Nicméně poslední dva souboje možná trochu podcenil, i když byly velmi těsné, tak v nich prohrál. Na to si nyní musí dát pozor. Duel s největší pravděpodobností dojde na body a pokud si ho Yan pohlídá, tak si připíše vítězství na body, na které je kurz 2,05.    

Sedrique Dumas vs Josh Fremd – Sedrique Dumas zvítězí na submisi 3,30

Dumas prošel různými organizacemi například se objevil i v GAMEBRED FC Jorgeho Masvidala. V Dana White Contender Series svedl souboj s českým zápasníkem Matějem Peňázem. Ačkoli „Reaper“ vstupoval do zápasu jako outsider, výhru i smlouvu si zajistil tím, že Penaze za 47 sekund ukončil na submisi. Fremd je sice o něco zkušenější, ale v UFC se mu zatím nedaří. Absolvoval zde dva souboje a zaznamenal dvě porážky. V posledním souboji podlehl Treseaonu Gorovi na submisi.  

Dumas kromě výborných dovedností v postoji, kterými si udělal jméno, předvádí působivý grappling, se kterým byli Hernandez a Gore proti Fremdovi úspěšní. Ten má také špatnou obranu proti takedownům (pouhých 26 %). Dumasova cesta za prvním vítězství je tedy jasná, pokud ještě připočteme fakt, že Fremd by mohl být v postoji vyrovnaným soupeřem, tak cesta skrze zem vychází nejlépe. Kurz na Dumasovo vítězství na submisi je velmi lákavý. 

TIPY UFC:

Tipsport, UFC

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *