UFC Fight Night Sandhagen vs Font: Analýza, Tipy a Sázky

UFC, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Nashvillu. V hlavním zápase večera uvidíme souboj mezi Corey Sandhagenem a Robem Fontem. Dále se na tomto galavečeru představí slovenský zápasník Lajoš Klein, který se ve svém sedmém souboji v UFC střetne s nebezpečným Iganciem Bahamondesem z Chile. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 00:15 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Šampion Patrik Kincl reaguje na utrápený výkon Vémoly! Co ho překvapilo?

Corey Sandhagen vs Rob Font – Sandhagen zvítězí na body 2,61

Původně se v tomto hlavním zápase měl Cory Sandhagen utkat s Umarem Nurmagomedovem, což byl velmi očekávaný zápas. Nurmagomedov se však před dvěma týdny zranil a na jeho místo naskočil Rob Font. Sandhagen je nebezpečný ve všech aspektech boje. Nejenže dokáže soupeře přestřílet v postoji, jak jsme viděli proti Songu Yadongovi a Frankiemu Edgarovi, ale je také výborný grappler. Jediný zápasník, který ho zatím ukončil, je aktuální šampion Aljamain Sterling.

Podobně je na tom i Font – také se může pyšnit kvalitním postojem. Na zemi sice nijak zvlášť nevyčnívá, ale na druhou stranu se tam nenechá jen tak dostat, protože se může pochlubit slušnou úspěšností při obraně takedownů (55 %) (Sandhagen doručí takedown pouze v 21%) a pokud se na zem dostane, tak dokáže rychle vstávat. Co platí pro oba zápasníky? Mají výborné kardio a pětikolový zápas je jím šitý na míru. Navíc také dokáží ustát údery, takže bychom se mohli dočkat plných pěti kol a lehce se přikláníme na stranu techničtějšího Coreyho Sandhagena.    

Jeremiah Wells vs Carlston Harris – Vítěz Wells 1,74

Oba zápasníci mají obrovskou sílu, ale jejich technika by se dala označit jako „podivná“. Zejména Harris rozdává zvláštní údery ze všech úhlů a jeho styl je poněkud „neučesaný“. Na welterovou divizi je sice poměrně dlouhý, ale kvůli neschopnosti (nebo neochotě) pracovat s přímými údery toho nedokáže příliš využít. Harris je možná lepší jako grappler než jako postojář, když se to tak vezme. Statisticky má sice poměrně nízkou úspěšnost takedownů, ale tato čísla jsou trochu zavádějící. Mnoho z neúspěšných „pokusů“, které mu byly připsány, nakonec skončilo takedownem, a hodně pokusů bylo pouze na oko. Wells je ovšem držitelem černého pásu z vysoce respektovaného týmu Renzo Gracie Philly a trénuje Seanem Bradym, Andre Petroskim nebo Patem Sabatinim. Není náhodou, že všichni tito bojovníci jsou známí svým vynikajícím jiu-jitsu. 

Na rozdíl od Harrise jsou všechny Wellsovy takedowny extrémně efektní. Kombinuje agresivní judo hody a porazy, které jsou samy o sobě velmi efektivní. V posledním souboji se Semelsbergerem se Wells nedokázal prosadit v postoji, ale právě takedowny mu zachránili vítězství, když jich dokázal doručit hned šest z deseti. Wells by měl mít lepší zápasnické IQ a pokud neprosadí plán A, tak má vždy v rukávu i B. Původně jsem chtěl zkusit sázku, že Wells zvítězí na body (Kurz 5,00!), ale právě díky rozmanitosti jeho technik, volím kurz na jeho vítězství, který je velmi solidní. 

TIPY UFC:

Tipsport, UFC


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *