UFC Fight Night Lewis vs Spivac: Analýza, Tipy a Sázky

UFC Lewis

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Las Vegas. V hlavním zápase večera uvidíme odložený duel, který obstarají těžké váhy Derrick Lewis a Sergey Spivac. Dále se představí Marcin Tybura, Da Un Jung, Blagoy Ivanov nebo Do Ho Choi. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli ráno 07:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Otočil?! Nejdřív ho podceňoval a teď pro Shorties Abdelaziz Procházku chválí a velebí?

Derrick Lewis vs Sergey Spivac – Lewis zvítězí na KO/TKO 3,20

Vyhlášený ranař Derrick Lewis je aktuálně po dvou porážkách na KO/TKO a pokud se chce držet TOP 5, tak musí zvítězit. Proti němu však nastupuje nová generace těžké váhy Sergey Spivac, který je naopak po dvou vítězných zápasech. U Lewise je zajímavé, že tři poslední porážky utrpěl na „domácí půdě“ v Texasu. Sám pak několikrát zmiňoval, že zde chtěl vždycky předvést perfektní výkon, ale domácí publikum ho jakoby svazovalo. Další zajímavou statistiku najdeme u počtu zápasů Derricka Lewise v Las Vegas. Absolvoval zde sedm soubojů, ve kterých zaznamenal bilanci 7-0! Lewisovi se navíc daří proti zemařům. Kromě Daniela Cormiera porazil Curtise Blaydese, Chrise Daukase, Alexeye Oleynika, Blagoye Ivanova nebo Ilira Latifiho. Lewis využívá klec a nízké těžiště, aby se ubránil pokusům o takedown. Pokud je však stažen na zem, tak má i zajímavou „vrozenou“ schopnost vstát. Navíc v poslední době Lewis výrazně zhubnul, což by mohlo ještě více zlepšit jeho pohyb a kardio. 

Spivac je výborný wrestler, který ale ukázal, že i proti postojářům s velkým KO úderem, se mu ne vždy zadaří. Moldavský bojovník se ovšem až moc spoléhá na svůj wrestling a občas v postoji vypadá bezradný. Toho by mohl využít Derrick Lewis, který nemá vůbec špatnou obranu proti takedownům 55%. „Polární Medvěd“ naopak doručí takedown v 63%. Pokud se mu podaří ubránit Spivacův počáteční tlak, tak by se mu mohlo povést něco podobného jako Aspinallovi v souboji se Spivacem. Ten ubránil tři pokusy o takedown a poté tvrdým úderem poslal Spivaca k zemi, kde ho ukončil. Lewis je výrazný outsider a kurz 3,20 je určitě zajímavý.  

Marcin Tybura vs Blagoy Ivanov – zápas skončí na body 1,50

Marcin Tybura má na své straně větší dynamiku, protože vyhrál šest z posledních sedmi zápasů, přičemž každé vítězství bylo dominantní nebo dokonce před limitem nad špičkovými zápasníky, jako jsou Sergej Spivac, Alexander Romanov a zkušený veterán Ben Rothwell. Na těžkou váhu má velice dobré kardio. Tybura je také na těžkou váhu mimořádně zdatný grappler, který nedávno získal černý pás v brazilském jiu-jitsu. 

Blagoye Ivanova v UFC ještě nikdo neukončil, a to i přes několik těžkých zápasů s vyhlášenými knockoutery, jako jsou Tai Tuivasa, Derrick Lewis a Augusto Sakai. Na druhou stranu ani jemu se však v UFC nepodařilo ukončit zápas. Mnoho jeho vítězství bylo spíše po bojovnosti a vytrvalosti než technické zdatnosti. Ivanovova houževnatost a Tyburův nedostatek ukončení činí sázku na body jako nejreálnější. 

TIPY UFC:

Tipsport UFC

TIPY BELLATOR:

Tipsport

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *