UFC Fight Night Gane vs Spivac: Analýza, Tipy a Sázky

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná ve Francii. V hlavním zápase večera uvidíme souboj těžkých vah mezi Cirylem Ganem a Sergheiem Spivacem. Dále se na tomto galavečeru představí Rose Namajunas, Manon Fiorot, Volkan Oezdemir nebo Thiago Moises. Celý galavečer UFC můžete sledovat v sobotu už od 18:30 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

„Jsou věci, které už nechceme tolerovat,“ vyhlásil Ondřej Novotný velký ban

Volkan Oezdemir vs Bogdan Guskov – Vítěz Guskov 2,42

Bookmakeři považují Ozdemira za jasného favorita nadcházejícího zápasu a díky tomu má Guskov velice pěkný kurz. Guskov není žádný  bojovník. Ano, do zápasu jde měsíc po podpisu smlouvy s UFC, ale Guskov byl celou dobu v přípravě. V cestě mu sice nestáli žádní velcí soupeři, ale ani Švýcara nelze označit za „nepřekonatelného“ protivníka. Hlavně v poslední době nemůže chytit správný rytmus a z posledních čtyř zápasů vybojoval pouze jediné vítězství. 

Guskov vyniká hlavně v postoji a svojí rychlostí. Uzbecký knockautér je známý tím, že zápasy ukončuje tvrdě a rychle. Má velmi tvrdou pravačku a rád přidává více kombinací, které buď začíná nebo zakončuje kopem. Pochází z vyhlášeného gymu Gor MMA, kde se připravují například další nové tváře UFC Sharaputdin Magomedov nebo Valter Walker. Guskov je také ruským Mistrem sportu v boxu, ale není mu cizí ani BJJ, ve kterém nedávno získal hnědý pás. Jeho největší slabinou je paradoxně wrestling, ale ten by mu ze strany Oezdemira neměl hrozit. Byť je Švýcar elitní postojář a proti Guskovovi není bez šance, tak vzhledem ke kurzu, je volba jasná. 

Manon Fiorot vs Rose Namajunas – Manon Fiorot zvítězí na body 2,20

 

Rose Namajunas je zkušená a mimořádně zdatná zejména v BJJ. Během své kariéry však zaznamenala velké vylepšení svého postoje, za což z velké části vděčí schopnostem světoznámého trenéra Trevora Whitmana. Naopak Fiorot prokázala díky své kickboxerské průpravě velkou sílu právě v postoji a zároveň se dokáže velice efektivně bránit takedownům. Kromě toho je velmi disciplinovaná.

Významným faktorem, který bookmakeři pravděpodobně vzali v úvahu, je skutečnost, že se jedná o jeden z mála zápasů, v nichž Rose nebude mít výškovou převahu. Fiorot vstupuje do tohoto zápasu s dvoucentimetrovou výškovou převahou a stejným dosahem jako Rose, což by mohlo být vzhledem k jejímu stylu významné. Roli bude hrát také váha, protože pro Rose je to první zápas po přestupu ze slámové váhy. Celkově lze říci, že pokud Rose dokáže držet krok v přestřelkách, bude se tento zápas s největší pravděpodobností rozhodovat v klinči, což z něj dělá ošemetný souboj, který ale lze předvídat. Fiorot je nesmírně nebezpečná, pokud se dostane do thajského klinče, a často spustí nebezpečnou kombinaci loktů a kolen dříve, než její soupeřky stihnou pořádně zareagovat. Pokud nechcete tolik riskovat, tak sázka na to, že zápas skončí na body v kurzu 1,55 také není k zahození. 

TIPY UFC:

Tipsport


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *