UFC Fight Night Aspinall vs Tybura: Analýza, Tipy a Sázky

UFC, Tipsport

Je tu další turnaj UFC a s ním i sázkařské okénko. Ve spolupráci se sázkovou společností Tipsport vám přinášíme analýzu a tipy na galavečer UFC Fight Night, který se koná v Londýně. V hlavním zápase večera uvidíme souboj mezi Tomem Aspinallem a Marcinem Tyburou. Dále se na tomto galavečeru představí Mach Muradov, Nathaniel Wood, Paul Craig nebo Lerone Murphy. Celý galavečer UFC můžete sledovat v neděli od 01:00 na TV Tipsport.

Pokud ještě nemáte účet u společnosti Tipsport, tak se skrze nás můžete ZDE zaregistrovat a získat 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč.

Nádhera! UFC matchmaker potvrzuje, s kým bude Procházka bojovat o titul

Marc Diakiese vs Joel Alvarez – Alvarez zvítězí na submisi 2,35

Marc Diakiese (16-6), který vládl v organizaci BAMMA, si v UFC na začátku své kariéry nevedl vůbec špatně. Nasbíral tři působivá vítězství v řadě. Od té doby ale šestkrát z deseti zápasů prohrál, mimo jiné naposledy na body s Michaelem Johnsonem. Diakiese je o pět centimetrů menší než Joel Alvarez (19-3) a má o čtyři centimetry menší dosah. Diakiese si sice udělal jméno jako vyhlášený postojář, ale v poslední době přidal do svého repertoáru i wrestling. Zdá se však, že ztratil veškerou důvěru ve svůj postoj, což je špatná zpráva.

V zápasech s Damirem Ismagulovem a Tsarukyanem jsme viděli, že Alvarez není ze zad zdaleka neporazitelný, ale je více než dost dobrý na to, aby potrestal každou chybu. Alvarez má v UFC nulovou obranu proti takedownům, ale nenechte se zmást, protože je to jeho strategie. Rád jde se soupeřem na zem a je velmi dobrý ze zad, kde se pokouší o různé submise. Tady by si mohl Diakiese se svým wrestlingem naběhnout. Co se týče postoje a přesných úderů, Marc Diakiese má v průměru 2,73 úderů za minutu, zatímco Joel Alvarez 3,44 úderů za minutu. Diakiese má přesnost úderů 40 %, zatímco Alvarez 44 %. Tudíž i v postoji by měl být o něco lepším. Pro Diakieseho tedy není moc cest k vítězství a proto volíme právě Alvareze, pokud nechcete riskovat konkrétní ukončení, tak i kurz 1,44 na Španělovo vítězství není k zahození.   

Michael Parkin vs Jamal Pogues – Vítěz Parkin 2,23

Neporažený Mick Parkin má bilanci 6-0. Sedmadvacetiletý boxer váží 120 kilogramů a měří 191 cm. Jamal Pogues měří 180 cm a menší rozpětí paží o 6 cm. Parkin je výborný boxer, ale není mu cizí ani wrestling. Připravuje se po boku zápasníků jako jsou Tom Aspinall nebo Phil De Fries. Parkin se vyznačuje agresivním stylem a neúnavnou snahou o ukončení soupeře, v předchozích zápasech prokázal neuvěřitelnou sílu a přesnost, s výjimečnou přesností 53 % signifikantních úderů za minutu, respektive 3,59 úderů za minutu. Parkin zápasí na těžkou váhu v rychlém tempu a velmi dobře se hýbe, což dělá soupeřům problémy. 

Pogues je momentálně na vítězné vlně tří zápasů bez porážky (1-0 UFC). Jeho poslední vítězství bylo na body proti Joshi Parisianovi. Poguesovy statistiky úderů se sice nemohou rovnat Parkinovým, ale prokázal, že je velice komplexní a nebezpečný ve všech směrech. Poguesova obrana proti takedownům dosahuje slušných 66 %, což naznačuje, že má slibnou obranu, ale nevyrovná se Parkinovým číslům. Ten bude navíc v domácím prostředí, což na turnajích v Evropě hraje také menší roli. Určitě by byl při tomto srovnání hřích, nezkusit kurz na 27letého Angličana. 

TIPY UFC:

Tipsport

 
 
 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *