UFC borec se ostře opřel do transgender bojovnice! Ta reaguje

UFC Alana McLaughlin Sean Strickland
Před pár dny jsme vás informovali o debutu transgender bojovnice, který samozřejmě ve světě MMA rozpoutal vášnivou diskuzi. Alana McLauglin se totiž narodila jako muž a v minulosti sloužila ve speciálních armádních jednotkách. Poté však započala proces změny na ženu, kterou se prý vždy cítila být. Zároveň se však snaží prosadit i v MMA, kde samozřejmě bojuje se ženami, což se mnohým nelíbí. Narodila se totiž jako muž, takže má přirozeně výhodu. Svůj názor vyjádřil i UFC bojovník Sean Strickland, který si vůbec nebral servítky.
Vémola a zakázané látky? Rival Viktor Pešta má jasno

“Změn si jméno a klidně si říkej, že jsi žena, ale pořád jsi kurva chlap. Vypadni z ženského MMA ty srabe. Tohle je přesně ten důvod, proč jsou sportovní komise naprosto k ničemu. Sice se považuju za feministu a nemám rád jakékoliv nerovnosti, ale je jasné, že pokud ses narodil s varlaty, tak jsi prostě muž,” rozjel se Strickland na svém IG profilu.

Sean sportovní komisi zřejmě zmiňuje kvůli tomu, že tento zápas povolila. Alana prý totiž splnila všechny podmínky, které jsou třeba pro nástup do ženského MMA zápasu. Alana zvítězila ve druhém kole via RNC a připsala si tak první MMA výhru. “Sehnat mi soupeřku byla noční můra. Jsem ráda, že na to soupeřka Provost kývla,” radovala se Alana po souboji.
“Dobré ráno všem kamarádům, podporovatelům a těm dalším,” reagovala McLaughlin na kritiku, která zaplavila sociální sítě. “Dostávám celou řadu hodně ošklivých zpráv. Mnozí mě mají za podvodnici, jak kdybych kolo a půl nedostávala na prdel. Je třeba mé soupeřce projevit trochu respektu. Nejednou mě skoro ukončila a dle bodových lístků první kolo jasně vyhrála. Tohle je jediný příspěvek, který k celé věci dělám. Transhomofobové jen posilují mojí banující ruku.”

Uvidíme tedy, zda Alana bude ve své kariéře i nadále pokračovat. Vše totiž stojí a padá na to, zda se podaří najít nějakou soupeřku, což bude samozřejmě s ohledem na okolnosti hodně komplikované a náročné.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *