UFC aktualizovalo žebříčky! Černý kůň Ankalaev vstoupá vzhůru

UFC Ankalaev

Organizace UFC samozřejmě v návaznosti na poslední turnaj, kterým bylo dvou-titulové UFC 277, při úterku tradičně aktualizovalo žebříčky napříč váhami. K největším změnám došlo v rámci polo-těžké váhy, kde se zase o kousek blíž nejužší špičce přiblížil Magomed Ankalaev, a těžké váhy, kde díky výhře nad Lewisem dost vyletěl Pavlovich. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno se změnilo.

Vémola posílá vzkaz z nemocnice! Podívejte se, co mu vytáhli z těla

O souboji Ankalaev vs Smith se mluvilo jako o duelu, ze kterého by mohl vzejít titulový vyzyvatel pro Jiřího Procházku. S ohledem na to, že zápas hodně ovlivnilo zranění na straně Smitha, se však neví, jak to bude dál. Procházka si totiž jasně ukázal na odvetu s Gloverem. “Je blízko,” říkal o titulové šanci pro Ankalaeva Dana White. Magomed nyní jako nová trojka divize, kvůli čemuž Rakic padl na čtvrté místo, rozhodně může pomýšlet na titulovou šanci. Je však otázkou, jestli přijde hned a nebo třeba po souboji s druhým Blachowiczem.

Jak už bylo zmíněno, velký skok zaznamenal i Pavlovich, který sice vyhrál kontroverzně, ale výhra je výhra. Nově mu tedy v rámci těžké váhy patří 5. místo, kde má kolem sebe Blaydese a nebo Aspinalla. Lewis po třetí porážce z posledních 4 zápasů padl na 7. místo, kde ho následují Volkov a Rozenstruik.

Do P4P žebříčku, tedy žebříčku napříč váhovými kategoriemi, se dostal nový prozatímní šampion muší váhy Brandon Moreno, který je na 14. místě s tím, že Whittaker padl na 15. místo. Když už jsme u muší váhy, tak na druhé místo hned za Morena se dostal Pantoja, kterému dýchají na záda neúspěšný Kara-France a Askarov.
 

Drobná změna proběhla i v ženském P4P žebříčku, kde Valentina Shevchenko padla na druhé místo a Amanda Nunes se opět chopila trůnu. Právě o možném třetím souboji Nunes vs Shevchenko se spekuluje, ale zatím není jasné, zda jej dostaneme. Nunes se totiž nechala slyšet, že teď bude chtít chvíli pauzu, aby mohla vyrazit do Brazílie za rodinou, kterou téměř tři roky neviděla.

Kompletní přehled všech žebříčků najdete ZDE.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *